Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Bors magazin nem ért a...

A Bors magazin nem ért a halakhoz! (? )

Figyelt kérdés

Ma a boltban járva lekaptam egy új újságot a polcról: Bors Állatbarátok Magazinja.

Van benne egy "cikk" a bettáról, amin totál kiakadtam. Nem elég, hogy a három képből kettőn pici gömb akváriumban van a hal (a harmadik egy közeli kép), de az írás alapján totál nincsenek tisztában a haltartás alapjairól. Idézek:

"Kellően nagy, legalább 20 literes akváriumban meg lehet próbálni összeereszteni kisebb társállatokkal..."

"Egy nagyobb, minimum harminc literes akváriumba telepítsünk növényeket, egy nőstény bettát, s esetleg még néhány halat. Ebbe az akváriumba helyezzünk egy kisebbet, amiben a hím lakik."

"tegyünk egy tükröt a hím betta akváriumának egyik falához"


Köpni nyelni nem tudok. hiába tépjük a szánkat, ha a "szakirodalom" egy állatbarát újságban baromságokra biztatja a kezdő akvaristákat.


Be fogok írni a szerkesztőségbe, és többet meg em veszem az újságot.


2011. máj. 31. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát sajnos ez van. A múltkor én is olvastam (Bors vagy Blikk), hogy minden héten a víz háromnegyedét cseréljük.:)
2011. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát igen, ez elég frankó tanács.:D Nyilván olvashatták valahol, hogy így teszteljük a lány betták fogamzókéségét, mármint, hogy egy nagy akváriumba teszünk egy kicsit.Úgy vélték, így is kell tartani őket.Még szerencse, hogy nem a nagyi befőttes üvegeit tanácsolták, akvárium gyanánt.:D
2011. máj. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Röhej, és szomorú. A sok tájékozatlan beveszi ezeknek a hülyéknek a "írását", és megint az lesz, hogy egy 9 éves kis taknyos fogja elszállva magától kioktatni a 20-30 éve halazó akvaristát, mert hogy ő a "szaklapból" olvasta... Vicc!


valakinek be kéne írnia abba a szarba,l hogy ne írogassanak össze vissza b@romságokat, vagy pedig az AME segítségével, (aminek khm... van egy kis szakmai tekintélye, és a vezetőjük is egy NÉV) ki kéne oktatni/kijavítani/lejáratni(?) a Bors "szaklapját". Mert ebből semmi jó nem fog kisülni.



A másik meg hogy megint fognak jönni a kérdések erre az oldalra hogy mi történt, amikor ő mindent jól csinált!

2011. máj. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

...Az én nagy örömömre :)

Sajnos itt kishazánkban mindenki olyanokba üti az orrát, amihez nem ért. Produkálniuk kellett egy cikket, hát ennyi jött össze fél óra netböngészés után (gondolom a neves háziállat.hu-ról is loptak ötleteket).

Nekem nincs energiám most ezzel foglalkozni, a cikket sem olvastam (egy scannelt oldalnak örülnék), de ha veszitek a fáradtságot és kapcsolatba léptek velük, nagyon kíváncsian várom a fejleményeket.

2011. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

már bocs, de én alapból nem tartok relevánsnak egy ilyen bors meg blikk színvonalú magazint...


több éves múltra visszatekintő szaklapból kéne az ilyesmit tanulni, nem az ilyen összehordott szarokból.

2011. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

16:34-nek:

Nem is ez volt a lényege, főleg hogy a bettából már rég nem szorulok kioktatásra. Hanem, hogy új állatos újság, nem is drága, gondoltam kipróbálom. Természetesen vannak százszor nívósabb folyóiratok, könyvek a témában. bár mondjuk egy tizenéves nem ezeket fogja megvenni, és készpénznek vesz mindent, amit olvas. Attól, hogy "szar" még nem kellene minden marhaságot összehordani benne.



Masinám sajna nincs, amivel bescannelhetném.

2011. máj. 31. 16:46
 7/7 Platypus ***** válasza:

Egy fotó esetleg? Nem a legjobb módszer, de a lényeg látszik.


Az ilyen írások láttán mindig felmerül bennem az ötlet, hogy jelentkezni kéne hozzájuk újságírónak.

2011. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!