Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elevenszülő tenyésztáp,...

Obzy kérdése:

Elevenszülő tenyésztáp, létezik ilyesmi?

Figyelt kérdés
Sziasztok,elevenszülő halakat tenyésztek,csak az ivadékok valamiért nem nőnek eléggé gyorsan...Régen(jó 1 éve) elérték már 3 hónaposan az eladható méretet,most meg még 5 hónapos korban is szelektálni az ivadékok közül,hogy melyik maradjon még...Eddig is a boltokban kapható legolcsóbb lemezes díszhaltáppal etettem őket...Változott volna az összetételük?Netán valami olcsóbb,hasonló tulajdonsággal rendelkező tápok,vagy pedig kimondott tenyésztő tápok,amik drágábbak,de gyorsabban nőnek tőlűk a halak léteznek?Tudnátok ajánlani?

2013. ápr. 6. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha normálisan akarod nevelni őket, akkor rendes kaját kell adni nekik, nem tápot.

Főtt zöldség püréket, változatos fagyasztott kaját, meg mondjuk egy héten egyszer prémium kategóriás nevelő tápot.


Még a legjobb táp is elég silány ahhoz, hogy azon nőjenek fel a halak. Sera, jbl magasabb kategóriás tápjain kívül gyakorlatilag mást nem érdemes venni.

2013. ápr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pendulum92 ***** válasza:
Én régebben hallottam, hogy élő kajától nőnek igazán. Próbáld ki a vágott tubit, ha már befér a szájukon.
2013. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az ilyen minőségi kajákkal az a bajom,hogy ha azzal etetnék,akkor a guppikat nem 200-300 között kéne adnom,hanem 450-500-ért,úgy meg senki sem venne...Így is alig veszik...


Viszont az élő eleséges az igaz lehet,mivel a tenyész nőstényeimet meg hímjeimet élő tubival és szúnyoggal etetem rendszeresen és hát szép nagyok...Szerencsére még olcsó is,köszi szépen ;)

2013. ápr. 7. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!