Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta viselkedése?

Pendulum92 kérdése:

Betta viselkedése?

Figyelt kérdés

Tetszenek a labirint-kopoltyúsok, törpegurámi és betta között vacilálok.

halaim: 6 zebradánió 6 karcsú díszmárna 3 guppi

akvárium 72 literes, külső-belső szűrővel


Szeretnék 1 betta hímet, de kissé félek, mert eléggé csipkelődős hal hírében áll. A ti tapasztalataitok alapján érdemes lenne bevállalnom?



2013. ápr. 6. 18:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ja, ok, én se gondoltam őket együtt. Szerintem egy pár törpe gurámi lesz, nem akarok vérengzést.
2013. ápr. 6. 21:29
 12/17 anonim ***** válasza:
A betta nagyon védi az akvárium felső részét, ezért ha például úgy döntesz mégis szeretnél egy törpe gurámit akkor abból baj lehet, a betta nekimehet a törpe guráminak úgy értettem.
2013. ápr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 izomszörp ***** válasza:

Törpe gurámira gondoltam :)

Viselkedés: Társas, de a hímek elszántan védik a fészküket. A felszín közelében úszkálnak a növények között.

E faj hímjei nagyon színesek, de a nőstény mindig ezüstös bézs uniformist visel. Egy 60 literes akváriumban egyetlen gurámi pár élhet, néhány nyugodt Cyprinidae (pontyféle) társaságában.


Betta

Magányos, a hímek nem viselik el egymást; kisebb akváriumban, kevesebb társhallal jobban érzi magát, mint egy nagyobb vegyes akváriumban.


Békés harcoshal

Békés, néha félénk. A növények között úszkál

A legtöbb harcos hallal ellentétben a Betta imbellis hímjei viszonylag jól elviselik egymást, de ha esetleg két hímet szeretnénk tartani, nem árt kellően nagy medence. Ha összetalálkoznak, teljesen kifeszítik az úszóikat, de ennél a megfélemlítő gesztusnál nem mennek tovább. Félénkek, ezért nyugodt társakat válasszunk melléjük az akváriumba, pl. mézgurámit (Colisa chuna) vagy nagypikkelyű díszmárnát (Barbus oligolepis).

2013. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Ja, ok, én se gondoltam őket együtt. Szerintem egy pár törpe gurámi lesz, nem akarok vérengzést."


Nem fogod megbánni, nagyon karakteres pofijuk van, ha benyulsz az akváriumba jönnek tapogatnak meg incselkednek a kezeddel, óriási egyéniségek, ha van benn jávai moha és nem sajnálod akkor hatalmas sóműsort csinálnak egy kitépett darabbal.

2013. ápr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

izomszörp:

én is ismerem a diszhal.info-t, köszi :)

Már nem igazán értem mit szeretnél ezzel mondani. Az, hogy egy 60 literes akváriumban egyetlen gurámi pár élhet az nem azt jelenti, hogy más fajta már nem :) Ott is van, hogy pontyfélékkel társítható( nekem van 2 is: dánió,márna)


B.joci:

Engem elsősorban a szépségük fogott meg, ha még jópofák is, az csúcs:D

2013. ápr. 6. 21:47
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem a kékbe tetszenek, nem csak a színük hanem a fejük formája is eltér a piros színűtől(méz vagy tüzguráminak árulják.)


[link]

2013. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Amit linkeltél, az a sima törpe gurámi, nekem is ez tetszik a legjobban.
2013. ápr. 6. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!