Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba akarok nádat tenni...

Norby84 kérdése:

Akváriumba akarok nádat tenni nem élőt! Azt akarom megtudni mivel kellene kezelni a nádszálakat, hogy ne rothadjanak szét olyan hamar és ne szinezze el a vizet?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem kivitelezhető. Talán kiszárítod, és lelakkozod, nem tudom.
2013. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Műgyantával le kell impregnálni, vízhatlanítani kell, de kérdés hogy a közepe menyire puha, ha nagyon szivacs szerű akkor előbb be kell tömni valamivel ami nem szívja be a műgyantát pl csemperagasztó, kezelés nélkül szerintem szétkorhad.
2013. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szóval nem egyszerű, és még mindig ott a kérdés hogy hogy súlyozod le.
2013. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
vizüveget olvastam valahol csak nem tudom,súlyozásnak pedig hungarocelt gondoltam a kavics alá beleszurkálni a nádat
2013. ápr. 7. 19:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Vízüveg (nátron üveg) az kizárt, egy kifehérszik 2 mérgezi a vizet műgyanta esetleg ha van még két komponensű parkettalakk de az is csak úgy hogy kötés után sokáig áztatod, egykomponensű nem jó. És csak akkor tehető be az akváriumba ha nincs szaga, nem érzel hígító szagot, ez a műgyantára is igaz.


[link]

2013. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja beugrott a nátron üveget(vízüveg) az például fogsz egy követ belemártod majd gázmelegítővel megpörkölöd mészkő szerű szivacs képződményt kapsz olyat amit a tengerikben használnak, de azt is le kell műanyagozni impregnálni, ha simán hagyod megszáradni a kövön, pár két és fehér lesz, plusz beleoldódik a vízbe nyálkás lesz.
2013. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*hét és fehér
2013. ápr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:

Ezzel a vízüveggel engem is jól megvezettek. Csak egy faládát kentem át vele, amiben az akváriumos cuccaimat tartom, de csak ártottam vele, mert simán oldja a víz és tiszta foltos lett a ráeső cseppektől. Szerintem erősen felejtős.


Ha jó minőségű bambuszt szerzel, az pár évig bírja víz alatt, mindenféle kezelés nélkül. Egynémely fánál még tartósabb is.

2013. ápr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!