Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amelyik akváriumomnak meg van...

Amelyik akváriumomnak meg van fúrva az alja, annak hogy csináljam meg a hangtompítását?

Figyelt kérdés

Raktam a cső tetejére egy szűrőkosarat, de már így többfélét is végigpróbáltam, kreáltam is néhányat drótból, hogy melyik a halkabb, alulra pedig egy szivacsot a lezúduló víz alá.


Mégis néha felül ilyen cumizós hangokat ad ki.


Amíg ez a konyhában van, addig nem zavar a hangja, de szeretném behozni a szobába, viszont ide valamit ki kéne találni, hogy ne cumizzon.



2013. ápr. 8. 13:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

2 centis PVC cső a lemenő, hát lehet, hogy az a baj, hogy túl szűk.


[link]


Működni működik.


[link]


Nincs venne sok víz, csak 15 centi, mert egy kis brakkvizi géb van benne egyedül.


[link]



De majd meg akarom hosszabbítani a csöveket, feltöltöm tengervízzel a tetejéig, ha az akvárium kibírja (mert én ragasztottam) és behozom a szobába, és ebbe fogom rakni a tengeri cuccokat.


Ezt a kis örmester gébet pedig átraknám egy másik akváriumba, egy sima külső szűrővel. Tengerihez jobb lenne ez a fajta szűrés, mert ez felülről szívja a víz tetejét. És a tengervízbe felszáll a kosz.

2013. ápr. 8. 19:08
 12/15 A kérdező kommentje:
Most az mindegy, hogy alul mi van. Most csak egy vödör, de ki tudom azt cserélni egy alsópolcos alváriumra, és akkor lenne egy normális szűrése.
2013. ápr. 8. 19:11
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát az biztos, hogy ha fent oldalt van megfúrva, és kívül van a lefolyó cső, azt spirálisan szokták rakni, hogy ne csobogjon.

De akváriumon belül az elég nagy helyet foglalna, pláne, ha álcázni is akarod.


Én a következőt próbálnám ki, de ez csak egy ötlet, nem biztos, hogy működik.

Ahol befolyik a víz, a tetejénél rögtön megtörném.

Valami olyasmit képzelnék el, majdnem mint a szűrőkosár, csak nem rá, hanem bele.


Mint egy rácsos gúla, csúcsával felfelé.

Így a cső oldalára vezetné a vizet. Meg a cső teteje is lehetne cikkcakkos, mint a bástya, nem nagy résekkel csak kicsikkel. Nem tudom, használna e, de ezt nem tart sokból kipróbálni.



A másik ötletem, a spirálból indul ki.

Csak nem a csövet csinálnám spirálisra, hanem bele szerkesztenék egy spirált, amin lefolyik a víz, és eltereli a cső oldalára.


Ehhez kell egy olyan széles műanyag léc, mint a cső belső átmérője.

Ezt láng fölött megcsavarod. Nem kell sűrű, mert azon átbukik a víz. az egész hosszán szerintem 1-2 fordulat elég. (a hosszú csőhöz, ami majd a teljes vízoszlophoz lesz.

Ha kihűl, megtartja a formáját. Akkor berakod a csőbe, és beleragasztod. Ahol meg kijön az akváriumból, ott egyből egy jó nagy kanyarral indíts.

Hát ennyi jutott eszembe.

2013. ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ezt a spirált a cső teljes hosszában gondoltam.
2013. ápr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, köszi, majd megpróbálkozom vele.
2013. ápr. 9. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!