Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez miért jó egy ancinak?

_.-Akv-._ kérdése:

Ez miért jó egy ancinak?

Figyelt kérdés
Beúszott a belsőszűrő kifújóágába, ledarálta a száját (meghalt), és azóta még a szűrő is zörög. :@

2013. ápr. 17. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Önfeláldozóan végezte a munkáját, gondolom le akarta takarítani belülről is, sajnálom csórit.
2013. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
gondolom belül algás volt és ezt akarta megenni a szűrőt jobb lenne megnézni hogy ne e maradt benne vmi a halból de lehet hogy cserélni kell a rotort vagy nem tom mi a neve amin a szűrő propellerje forog.
2013. ápr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja igen a rotor, meg kell nézni hogy állnak a lapátok, ha egy lapát sérült és ha páros számban vannak akkor a sérültel szemben lévő lapátból próbálj meg lecsiszolni úgy nézzen ki mint a megrongálódott.


Ha mindegyik lapát sérült és úgy ment el a centírózás akkor fogd be a rotort egy fúróba és nagyon óvatosan engedd rá a lapátokat egy finomabb csiszolópapírra a fúró maxon forogjon a papír egy sík felületen legyen.

Ha hosszabb ideig használod centirozatlanul akkor elkopik a tengely a nagy rezonancia miatt.

2013. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam meg a kérdést, lehet úgy értettétek, hogy a szűrőt jobban sajnálom. Igazából az ancit :( Már fél éves volt. (Már az akvárium indulásakor megvolt)


A szűrő már csendes szerencsére. :) De akkor mostantól ha meglesz az új anci teszek rá ilyen rácsos fejet, abba nem tud beleúszni.

Amúgy tegnap este pont örültem neki, hogy már milyen rég megvan (ahhoz képest amennyi ideje akvarizálok), meg már kis szarvacskái is voltak.

2013. ápr. 17. 13:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk én is hibás voltam, mert már egy ideje kis teljesítményen ment a szűrő (nem takarítottam) és talán ezért tudott beleúszni.
2013. ápr. 17. 13:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem gáz majd mondtam adok 2-t! :)

De amúgy ez xDDD (Már mint nem az hogy meghal a hal)

AZ hogy meg még a szűrő is zörög :@ xDDDDDDD

2013. ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy ott mennek a buborékok, meg nagy az áramlás, az jó hely sok algának, az a terelőlapát, meg az egész kifolyó rész általában mindig algás.

Ezért mennek oda előszeretettel az algázók.

2013. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:
Ezt mindegyik fiatal anci csinálja. Valami természetes ösztön náluk, hogy szeretnek árral szemben úszni. Nem kajáért mennek, vadiúj szűrővel is próbálkoznak. És a teljes áramlás sem zavarja őket, sőt talán még jobban is tetszik nekik. Az egyetlen megoldás, hogy keresel egy olyan feltétet a kifolyóágra, amibe nem tud bemenni a rotorig.
2013. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!