Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 20 literes akváriumba...

Egy 20 literes akváriumba milyen növényt vegyek és hogy tegyem bele?

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én vennék egy kosár/csokor/(kb 8szál) hínárt.Egy ekkora aksiban jól mutatna az átokhínár,vehetsz esetleg mohafélét bele,Pl jávai moha.A talaj kb 4 cm-es talaj legyen kb2 mm szemcsenagyságú.Pl feete bazalt zuzalék.Szerintem 5 kg bőven elég lesz hozzá,az 500ft körül van.Jól mosd ki a talajt,én ki is szoktam főzni,leteríted az aksi aljába,a növényeket kiszeded a kosárból.A kőgyapotot vagy mi a neve,azt a vataszerűt leszeded a gyökereiről ovatosan,és a növényt elülteted a talajba(kis lukat ásol,beteszed a növényt és visszahúzod rá a talajt.A jávai mohát adagként adjk,tehát kaps kb egy maréknyit,és egywzerüen beteszed a vízbe.Vagy akár rá is teeted tereptárgyakra.Szia Lucky
2009. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Az az igazság , hogy ajándéknak szánom az akváriumot! Milyen halat vegyek bele és milyen díszítést? Az akvárium a szűrő és a vízmelegítő megvan. Hogyan tovább?

Ha megengednéd lenne még egy kérdésem. Kaptam egy akváriumot ami durván 12 cm széles 32 cm hosszú és 22 cm magas. Ez hány literes akváriumnak számít?

2009. szept. 24. 14:18
 3/11 anonim ***** válasza:
8,5literes akvárium durván.A számítás:Összeszorzod a 3adatot(mélység szélesség és magasság) és az így kapott eredményt elosztod 1000-rel.Annyi literes az akvárium.Halat 20 literbe tegyél kb 2-4 azonosnemü guppit.Én mindig ezt tanácsolom.A guppi szép is sztrapabíró is,és szaporodik,ugyhogy azért azonosnemüeket hogy ne legyenk kicsinyek mert akkor kevés lessz nekik a 20 liter.Majd ha nagyobb aksi lessz akkor mehet mellé más nemü is:).A fűtőt próbáld ki,hogy biztosan ne fűtse 26fok fölé a vizet,nehogy megfőzd a halakat.Díszítésnek,szedhetsz köveket,csak figyelj hogy ne legyenek mésztartalmuak.(ecetbeállitod,és ha pezseg akkor meszes)Azt nem szabad használni.Nem kell sok,csak hogy jól mutasson,de vigyázz hogy ne legyen rajta permetszer és egyéb ami ártalmas lehet.Ki kell főzni a kavicsokat is,azokat ha össze tudod ugy állitani hogy kis búvóhely vagy ilyen kis "játszótér" legyen a halaknak,az is jó.Szia Lucky
2009. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jah,és szerintem törekedj a természetességre.Ne vegyél fetett talajt,bóvárt és hasonlókat.Ha most még tetszene is az ötlet,idővel rájössz hogy mennyivel szeb a természetes.Én most váltottam le nem olyan rég a búvárt és a várat,és nem is kell mondanom,összehasonlithatatanul szebb.Pl a kék talajra visszaondolva,Szörnyü hogy eddig nem feketebazaltom volt:).Vehetsz még bele egy almacsigát is hogy a maradék kaját valamelyest kordában tartsa,és megegye.Meg alátlanitson is.Nem egy nagy összeg.2-300ft körül van.Világítás is van?Mert az is kell.(mindjárt elolvasom ujra amit irtál,és ha eddig leírtad hoy van az is akkor ne írd meg,csk most elfelejtettem:).
2009. szept. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Világításnak egy álló neon lámpa nem jó? Ha nem, milyet vegyek és durván az mennyibe kerül?
2009. szept. 24. 14:48
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha nem baj lenne még egy kérdésem. :)

A 8,5 literes akváriumba ideiglenesen tehetek egy Bettát?

(Ideiglenesen 1-2 hónapot értek)

Ma kaptam szegénykét!

2009. szept. 24. 14:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát,egy akvarisztikai célra fejlsztett lámpa sosem árthat,nem mondom,de,nem vagyok állszent,nekem is egy házilag összerakott van a 15literes aksim felett,persze az 54-es felett rendes van.Csak,azt olvastam,hogy az fontos,hogy ne olfalrol hanem felülröl világitson a lámpa.De amugy nem vagyok egy túl nagy elektronika szakértő:).
2009. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát.Jobb neki 8,5 literben mint a kukában vagy a Wc.ban,vagy tévedek?:).Nem tudsz mit csinálni most.De egy 2000ft-t ha rászánsz,vagy ezt a 20 literesaksit akkor mindjárt nagyobb lesz a helye.És veszel mégegyet a barátodnak rokonosbak vagy barátnősnek.Akinek ajándékba szánod.Szoval,ha azt fel tudod szerelni,akkor csak tudsz venni 2000ért egy 20 literes aksit,de a legjobb lenne ha 10x ennyit szánnál rá,és akkor tut akváriumod lenne.Ez ey 50-60literes akváriumra elég mindennel felszerelve,és olyan halat tartassz benne jóformán amiet csak akarsz.A betta mellé tudsz neonokat razbórákat is tenni.Szia.
2009. szept. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenféle képpen szeretnék egy külön akváriumot venni a Bettának. El is csodálkoztam hogy nálatok csak 2000 Ft egy 20 literes akvárium. Én 5000 Ft ért vettem!Amugy Nem szeretném odaajándékozni a Bettát! Az az enyém!! :) Olvasgattam itt az oldalon, hogy vigyázni kell vele mert megölheti a többi halat! Pont ezért kaptam meg én is! nemsokára veszek neki egy nagyobbat!A 20 literesbe guppy-t teszek! Holnap meg is veszem! Köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 24. 15:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Szivesen a válaszokat:).Amugy,a betta nem öl meg akárkit.Nála kisebb halakat nem öl neg,csak nagyobbak zavarják,sok hal pont hogy őt bántha a fátyla miatt.Nekem együtt van tartva mindnfélével.Nem szabad vizont fátylas halat tenni mellé.És a vitorlással is rossz ha összeteszed.Amugy az ilyen kis halak mellé tökéletes.Amugy a nőstényt is bántja.Nálam legalább is.Ezért kellett még a 15les(1500ért vettem újonnan).Szia Lucky
2009. szept. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!