Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meg fog halni a halam?

Meg fog halni a halam?

Figyelt kérdés
Az a gond hogy az egyik halam (papagáj sügér) nagyon nehezen meg lefele a víz alá mintha ott ragadna a felszínen,(néha fejjel lefelé van ) és erőlködik hogy menjen lefelé :/// Adunk rendszeresen enni és tisztítjuk az akváriumot csak nagyon aggodók :o Nem bántották a halak mert mindegyik (5) hal papagáj sügér :// egyébként nem lehetne elvinni orvoshoz ?? bár apa hülyeségnek tartja mert még nem halt meg és lehetne orvoshoz vinni nem ???

2013. ápr. 22. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A papagájsügeret ember csinálja, szóval simán lehet gebasz.

De hány literes az akvárium milyen szűréssel?

2013. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
* (bár apa hülyeségnek tartja) mert még .....
2013. ápr. 22. 20:49
 3/11 A kérdező kommentje:
120 liter , külső szűrés
2013. ápr. 22. 20:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Papagáj sügér az nehéz eset, nap mint nap van szerencsém látni kifejlett egyedeket,szép nagyok, ez a hal egy kémcsőben született, genetikailag lehetnek ezért problémák, félős, stresszes, érzékeny, igényli a 400-500 literes akváriumot.


Ird le a halak pályafutását, mekkora helyen van, milyen szűréssel, van nekik bujkáló vagy nincs, mikor indítottátok az akváriumot,menyi ideje vannak nálatok a halak stb akkor bővebbet lehet mondani.


Csak a mai nap tudok válaszolni, vagy csütörtökön, de bárki aki megfejti a problémátokat csak a fenti infók birtokában tud segíteni.

2013. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"120 liter" óriásiak lesznek azok a halak, már nem érezhetik jól magukat, én 1000 literesbe látom őket, baj lesz kinövik.
2013. ápr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
pedig csak az az egy van ilyen állapotban a többi jól érzi magát és nem is olyan nagyok ... pedig 1 éve vannak meg
2013. ápr. 22. 21:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudnak megnőni, sok hal alkalmazkodik az akvárium méretéhez, de ez stresszel jár, hidd el ha van helyük megnőnek, én amiket szoktam látni azok 20cm felett vannak, de a papagájsügérnek a marmagassága is nagy.
2013. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy év pont elég ahhoz, hogy a helytelen tartási körülmények miatt előjöjjön néhány probléma. Az nem meghatározó, hogy csak egynek van baja, ugyanabban az akváriumban, ugyanabban a vízben van az összes, ugyanúgy látod el őket. Aki gyengélkedik most, az a leggyengébb láncszem, de a többinek is lebetegedhet hamarost.


Az a baj, hogy ritka az egzotikus állatokra szakosodott orvos. Szóval egyelőre be kell érned velünk. Viszont ahhoz, hogy mi segíteni tudjunk, töviről hegyire mindent tudnunk kell az akváriumodról és a halaidról.

2013. ápr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
jo kezdem a mondokát : van 5 papagájsügér 120 literben olyan 4-5 cm belső szűrés nincs sok növényzet csak egy meg egy kő ( sajnos szétrongálják a növényt) 4-et vettünk akiért most aggódok őt kaptuk egy baráttól. a 4 hal 1 éve a "gyenge" fél éve de fél évesen kaptuk ( ohh még valami és ez nagyon fontos " a gyenge" hal előtt is 5 hal volt és olyan volt mint egy mennyország :DD jól elvoltak meg minden de utána Toby meghalt :'( pedig mindig mosolygot meg úszkált evett meg minden ... nahh mindegy ... és az a 4 hal előbb vannak itt mint a "gyenge" . kb ennyit tudok . de igazábol erőlködik hogy lemennyen ez mi ebből annyit kaptam hogy gebasz de utána néztem és az nem hal betegség ...
2013. ápr. 22. 22:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Úszóhólyag probléma lehet szerintem, és az ilyeneken általában nem lehet segíteni.


Állatorvos nem foglalkozik halakkal. Nálunk egyik sem. Sőt, itt csak a kutyához és a macskákhoz értenek, mintha több állat nem is létezne a földön. Amikor a patkányom beteg volt, azt is vittem ide-oda mint a hülye, 3 helyre, mert egyik sem értett hozzá.

2013. ápr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!