Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet, hogy az egyik...

DarkChii kérdése:

Mitől lehet, hogy az egyik guppim teljesen összehúzza a farokúszóját?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt vettem észre, hogy a farokúszója teljesen össze van tapadva, habár ép, nem roncsolódott, nem szakadozott. Tegnap kezeltem az akvarisztikában javasolt gyógyszerrel, melyet fátyolbetegségre ajánlottak, de aztán utánaolvastam a fátyolbetegségnek, és szerintem nem az. Mára picit már jobban kinyílt az úszója, viszont annak tövében a bőrén fehéres valamik vannak, nem pöttyök, inkább olyan, mint a vatta. Lehet ez attól, hogy a többiek megcsipkedték? Vagy mi másra lehet még gondolni? Mit tegyek?

2013. ápr. 25. 09:49
 1/5 Platypus ***** válasza:
Az összehúzott úszó elevenszülőknél nagyon jellemző tünete a fátyolbetegségnek. Előfordul, hogy más tünet nincs is, csak elkezdenek hullani. A vattaszerű izé halpenészre utal.
2013. ápr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Képeket is készítettem:

[link]

[link]

2013. ápr. 25. 10:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Az halpenész lehet. Ez tényleg jellemző a fátyolos farkú halakra. Kezeld tovább azzal a gyógyszerrel ha láttál javulást akkor főleg.
2013. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Parakillel kezelhetem őt/őket? (a többi halnak nincs baja) Ha igen, akkor hogyan csináljam? Jól jönne a gyors segítség, mert szegény halnak már étvágya sincs és elbújik.
2013. ápr. 25. 14:07
 5/5 A kérdező kommentje:
Újabb felmerülő kérdés: a parakill minden csigára veszélyes?
2013. ápr. 26. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!