Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg a neonhalam?

Beteg a neonhalam?

Figyelt kérdés
Szombaton vettem 10 db neonhalat. Beraktam őket az akváriumba, de azóta kb csak egy helyben lebegnek, és mintha a levegőt kapkodnák. Ma már 3 is lepusztult közülük :/ Egyéb külső jel nincs. Mi lehet a bajuk, de legfőképpen meg lehet e a maradékot menteni?
2013. ápr. 30. 13:29
 1/4 csejani ***** válasza:
Kellene pár információ az akváriumról! Mekkora, milyen a szűrés, mióta üzemel, milyen gyakran cserélsz vizet és mennyit, milyen halak vannak az akváriumban(fajok,darabszám)?
2013. ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
50 literes az akvi, úgy február óta megy, belső szűrős. kb hetente az 1/4-ét cserélem, állott vízzel. Főként elevenszülők vannak, guppy, molly, platti úgy 10db, meg 5 dámió, amit a neonokkal együtt vettem.
2013. ápr. 30. 19:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok hal!!!!!

Egyedül a 10 neon is sok lenne, azt eleve nem tartjuk 80 cm hossz alatt.

2013. ápr. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valóban kicsi nekik az akvárium, a pusztulásnak ebben a környezetben több oka is lehet, öreg víz szindróma a leggyanúsabb ( [link] ) de lehet még túl magas hőfok is.


Túl vagy telepítve, ahogy betetted a halakat megemelkedett a lebontásra váró fehérje mennyiség, több ammónia, nitrit, és ezekből nitrát lesz jelen. Addig folytatódik a halak pusztulása amíg nem csökkennek az értéket, a leggyengébb immunrendszerű halak pusztulnak elsőnek, egészen addig áll ez fenn amíg nem csökken a méreganyagszint, a jelenlegi állományod kb fele marad hosszú távon, akkor lesz vége ha kifejlődtek a halak teljes méretükre, ekkor alakul ki hogy menyit bír el az akvárium.


Megmenteni őket: nagyobb akvárium, erősebb szűrés.

A linken megnézheted az igényeiket:

[link]

2013. máj. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!