Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A murénának adjak most enni?

A murénának adjak most enni?

Figyelt kérdés

Néha adok neki mindennap, de néha 1 nap kimarad. Akkor szoktam enni adni, amikor látom, hogy nagyon nézeget kifelé. Volt amikor nem nézelődött és adtam neki enni, de akkor nem ette meg. Szerintem lehet látni rajta, hogy mikor várja a kaját, de tegnap este adtam neki 2 halat, mert egyet megevett, utána úgy láttam, hogy még akar enni, és örömmel megette a másodikat is.


Viszont most megint kijött a helyéről, és kint nézelődik. Most megint éhes?



2013. máj. 1. 14:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Most például nem is tudom lefotózni, szerintem alszik, mert most ki se dugja az orrát, úgy elbújt. Ilyenkor nem is látszik hogy ott van.
2013. máj. 1. 19:08
 12/13 A kérdező kommentje:

De ez nem tengeri annyira.

Édesvizi muréna, és félsós vízben van (brakkvízben).


60 centisre fog nőni, de még nem nőtt akkorára. Mondjuk nem tudom mekkora, mert ha úszik akkoris hullámzik, de talán most olyan 35-40 centis lehet ránézésre. Még nincs fél méteres az biztos.


Idősebb korára lehet egyre jobban sózni a vizét, és át lehet szoktatni tengerire majd. De most még nem kell bele annyi só. Ilyen tengeri cuccokat még így nem tudok mellé rakni.


Később gondoltam, hogy majd valahogy szoktatni fogom a sósabb vízhez és rakok mellé tengeri virágállatokat, valamit. Halat, se garnélát nem, mert szerintem azt megenné, bár elméletileg a nagyobb halakat nem eszi meg. Olyanokat, amik nem férnek be a száján, azokat nem bántja.


Még a boltban pl édesvízben volt teljesen, és ott jávai lövőhalak voltak mellette. Csak az azért nem volt jó, mert a lövőhalak megettek mindent hamarabb mint ő, és így őt gondolom nem volt könnyű etetni. Olyan is bújkálós, félős, igen.

2013. máj. 1. 19:15
 13/13 A kérdező kommentje:

Itt a díszhal infón van róla leírás:

[link]

2013. máj. 1. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!