Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy készítsünk minél csendese...

Hogy készítsünk minél csendesebb akváriumot?

Figyelt kérdés
Sajnos csak tudnék akváriumot tartani, ahol alszok és nagyon kényes vagyok a zajra. Füldugóval alszom, ami pl. egy beépített hűtő berregését ki tudja zárni, de nem sokat. Régen volt akváriumom, és abban a belső szűrő nagyon hangos volt éjszaka, azt nem viseltem volna el. Szóval írjatok minél több ötlet, szűrőtípusokat, akármit. Én eredetileg egy szettet akartam venni, amiben van szűrő, tető, fénycső, stb..Gondolom már a tető is lefog valamennyi zajt, de fogalmam sincs mennyit. Árban egy ilyen szettért max. 20-30k-t adtam volna ki, szóval ha csak nagyon drágán lehet megoldani a csendes szűrést, akkor hagyom is. Találtam múltkor egy oldalt, ahol talajszűrőt mutat be, úgy hogy egy kis külső pumpa keringeti, amit jól eldug és úgy hangtalan, az jó lenne, csak ha jól tudom ott nincs mechanikai szűrés.
2009. okt. 25. 23:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
28%
Én éjszakára kihúzom a belső szűrőt és a levegőztetőt is.A halaknak éjjel kell a nyugalom és a világítást le kell kapcsolni.Napi 10-12 megy a szűrő az bőven elég.Nekem így 3 éve vannak a halak és egy sem pusztult még el.
2009. okt. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Sajnos ez tévedés, én már legalább utánaolvastam a dolgoknak, mielőtt belevágnék és mindenhol azt írják, hogy a szűrűt nem szabad kikapcsolni éjszakára, mert elpusztulnak a hasznos baktériumok. Nyilván az egészt kérdést fel sem tettem volna, ha ez működne. Amikor régen volt akváriumom nem értettem az egészhez, most már kicsit felelősebben szeretnéd. Az, hogy neked nem pusztultak, annak örülj, de amit írtál az így teljesen rossz.
2009. okt. 26. 00:49
 3/28 anonim ***** válasza:
9%
Nem azért de van olyan ismerősöm akinek 700 literes akvárium van és csak bizonyos időközönként megy a szűrője ( külső).Amúgy meg ha kitisztítod a belső szűrőt ( kb 10 naponta ) akkor úgyis kimegy belőle a hasznos baktérium vagy veszel mindig szűrő szivacsot ? Amúgy nagy biológia közösség csak nagy akváriumban tud kialakulni ( min 500 liter) a te kis guppijaidnak meg neonhalad észre sem fogják venni ha nem megy a szűrő.Amúgy a szűrő nem hangos inkább a levegőztető.Vegyél olyan szűrőt ami nagy teljesítményű és lehet ellátja a halakat levegőztető nélkül.Ha veszel levegőztetőt tehetsz alá valami hangtompítót( én könyvet rakok) .De ezekre a micro organizmusokra meg bakteriumra inkább a nagyon kényes halak tengeri halak az érzékenyek .Sima halak mint harcsa meg neon észre sem veszi ( klór ne legyen meg jó legyen a hőfok azt jólérzi az magát.
2009. okt. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha nem légpumpáról működtetett szűrőt veszel, akkor megoldottad a problémát.Ezek a motorral hajtott szűrők teljesen hangtalanok, nem írok márkát, mert még a gagyiknak sincs hangja, legfeljebb a kiömlő víz csobog, de azt, a víz alá is hajthatod.Olyat válassz amibe legalább kétféle szűrőanyagot lehet tenni és levegőkeverős.Nincs igénytelen hal,csak legfeljebb jobban tolerálja a hiányosságokat.A szűrőt járasd folyamatosan és hetente cseréld le a víz 20-30% át, azonos hőfokú klórtalanított vízre.A szűrőt mindig a leszívott akváriumvízben mosd ki, mert a klóros csapvíz károsítja a bacikat.Ha csak egy szivacsod van, akkor elég párszor kinyomni és mehet vissza, ne mosd ki teljesen.Valóban kibírnak a bacik néhány órát, ha akváriumvízben vannak, de áramló víz kell ahhoz, hogy dolgozzanak nekünk és nincs értelme ki be kapcsolgatni,de ez mindenkinek a saját dolga megítélni.Nyilván egy gyakorlott akvarista,mindenféle berendezés nélkül is tud profi módon működtetni egy akváriumot, de amíg nem állunk ezen a szinten, érdemes mindent megtenni, a halaink és növényeink érdekében.SN.
2009. okt. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

"Nem azért de van olyan ismerősöm akinek 700 literes akvárium van és csak bizonyos időközönként megy a szűrője ( külső)."

Nyilván vannak ilyenek, de kérem inkább azok írjanak, akik legalább annyira otthon vannak a témában, hogy nem cisnálnak ilyet.

"Amúgy meg ha kitisztítod a belső szűrőt ( kb 10 naponta ) akkor úgyis kimegy belőle a hasznos baktérium vagy veszel mindig szűrő szivacsot ?"

Ahogy az utolsó válaszoló is leírta, az akvárium vizében kell kimosni és kicsit. Régen én is csapvíz alatt mostam míg tök tiszta nem lett...hát azt se kellett volna.

Utolsónak: köszi a választ, de ha jól értelmezem, akkor bármelyik motoros belső szűrő jó? Hát én ezt így nehezem hiszem, mert volt nekem is. Vagy ha ide nem írsz márkát, akkor magánban küldj már nekem pár típust, amire gondolsz. Köszönöm szépen.

2009. okt. 26. 11:37
 6/28 anonim ***** válasza:
69%
Szia.Nekem van egy 54 literes aksim,a szűrő éjjel nappal megy,és semmi hangja sincsen,szivacs szűrő.Vegyél egy légpumpát(annak van hangja!) és egy időkapcsolót meg T elosztót.A telosztót bedugod az időkapcsolóba és a T elosztóba a lámpát és a légpumpát beledugod,így a hangos,világos dolgokat lekapcsolja estére,a szűrő viszont csöndben megy tovább.Amúgy ezer éves a szűrőm,legalább 15 éves,Shark Sicce. A kioktatásodhoz hozzáfűznék annyit,hogy ő segíteni jött neked,és nem kérdezni.Ő elmondta ő mit hogy csinál,és ha nem tetszik neked,egyszerüen magadban tartod a véleményed,nem kell leugatni őt a felelős haltartásról.Ha kérdése lesz a szűrő járatási idejével kapcsolatban,majd rányom az -Új kérdés- gombra,És megkérdezi.Üdv Lucky.
2009. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Salx Narval ***** válasza:
100%
Itt néz körül,SN. [link]
2009. okt. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
13:00, most te mit csináltál? Ugyanúgy kioktattál, ráadásul ez még hasznos információt sem tartalmazott...Elköveted azt a hibát, amit leírsz, great.
2009. okt. 26. 14:13
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszi én valami hasonló szettre gondoltam:

[link]

Akkor ami ebben van szűrő azt mondod azt se hallanám?

2009. okt. 26. 14:17
 10/28 anonim ***** válasza:
53%
Akit te lehurrogtál,az nem kérdezett,te viszont kérdeztél.A másik,Nem volt hasznos válasz?Még márkát is írtam(Shark Sicce.Ha szerinted ez nem volt totál jó válasz(olyan értelemben,hogy kérdés e a válaszodra) akkor neked semmi se jó.Amúgy meg,ha valaki rendes(nem magamra gondolok hanem akit leugattál) és válaszol hogy segitsen neked akkor nem leugatni kell hanem "esdekelni elötte hogy megköszönd".De ha te ien okos vagy hogy mindent tudsz akkor nem is értem minek kell kérdezned ezen a honlapon...Én is gratulálok,zseniálisan okos vagy.Bár én is úgy tudnék mindent,mint te.Még amit nem tudsz és megkérdezed,abban is te tudsz mindent a legjobban.Gratula.Lucky
2009. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!