Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Harom napja inditottam el az...

Harom napja inditottam el az akvariumot 63l kom. Szett gyonyoru volt harom napig amig bele nem raktam a halakat nem ertem miert zavarosodik minel jobban? Vizkezelo tetra easy balance es tetra aqua safe van benne

Figyelt kérdés
2008. nov. 10. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi az alap? A halak milyenek? Lehet, hogy felkavarják az alját nem? Ha algásodik, akkor algairtó is kellene, meg most épp nem tudom a nevét, mert apunak régen volt,de valami kék a neve és mindig jó tiszta lett a víz tőle.
2008. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínű a szűrőd sem a legjobb ami a szettben volt.Milyen növényeket tettél bele?Igazi vagy mű??A halakat vízzel együtt tetted bele??Mit etetsz a halakkal attól is függ, az ürülék ha nem megfelelő mennyiségben eteted őket zavarossá teszi seccperc alatt:-( Ha gondolod irj nekem mailt az info@petnet.hu-ra, SEGÍÍTEK
2008. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tetra AlguMin kezdődő algásodás esetére, de a kiváltó okot meg kell szűntetni. Lehet hogy halkajád rossz, és nem ártana aaszűrőt megpucolni és egy JBL filterstart-ot beletenni))
2008. nov. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kzs ***** válasza:
94%

Szia!

Az, hogy mennyi halad van, nem játszik szerepet MÁR 3 NAP ALATT a víz tisztaságát illetően.

Más a probléma.

Az addig rendben van, hogy használod ezeket a TETRA vízkezelő szereket. Nagyon jók ezek a vízelőkészítő szerek, de ez még nem minden.

Ugyanis 3 nap nem elég ahhoz, hogy az akvárium "beinduljon".

Ebben a fórumban már leírtam arról, hogy először a "láthatatlant" kell megteremteni. Azon a szón, hogy "láthatatlan", a káros anyagok lebontásáért felelős baktériumokat értem. Ezek hiányoznak az akváriumodból, és ezért zavaros a víz.

Nagyon fontos tehát a szűrő beindítása: folyamatos, állandó szellőztetéssel, és "SERA Nitrivec", illetve "TETRA Baktozym" alkalmazásával. Legalább 1 hét kell, mire ezekkel az általam feltüntetett szerekkel "beáll" az akvárium.

Addig nem szabad halakat tenni bele!

Sajnos nagyon sokan esnek bele abba a csapdába, hogy nem fektetnek elég nagy hangsúlyt ezeknek a szűrőbeli baktériumkultúráknak... emiatt adódik aztán nagyon sok probléma.

Magával a szűrő teljesítményével szerintem nincs gond, mert ezek a SZETTek mindig az optimális teljesítményű szűrőt kínálják.

Nálad sokkal inkább az a probléma, hogy a szűrőben nem fejlődtek még ki a hasznos baktériumok - vagyis nem indult meg a káros anyagok lebontása.

Javaslom, hogy feltétlenül vedd meg vagy a "SERA nitrivec"-et, vagy a "TETRA baktozymot".

Természetesen az aljzat is lehet "bűnös" a zavarosodásban, de ha jól átmosod - nem vegyszerrel, csak forró vízzel - akkor a talajjal minden OK.

Amennyiben kérdésed van még efelől, kérlek olvasd el ezen a fórumon a válaszokat - ezekhez a témákhoz (gyakori kérdés volt ez - főleg az első oldalon).

Javaslom még a "SERA Toxivec" hasznélatát, ez ugyanis azonnal megköti és közömbösíti a vízben lévő káros anyagokat - voltaképp hasonló munkát végez, mint a szűrőbeli baktériumok, csak ez utóbbiaknak a kifejlődése átlagosan 1 hét. Ellenben a SERA Toxivec azonnal hat. Arra figyelj, hogy ezt a szert (mármint a Toxivecet) NE használd akkor, ha finomszálú növények vannak az akváriumodban (pl. Cabombák)!

2008. nov. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!