Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora kerti tó ideális? Ki...

Mekkora kerti tó ideális? Ki mekkorát csinálna? Vagy kinek mekkora van? Mi számít nagynak?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát minimum 1,5 méter mély legyen, mert abba már áttelelnek a halak.

Én akkorát csinálnék, ami az adott helyen szépen mutat. Hát azért akkora ne legyen, mint egy ipari halastó. :D

2013. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mienk elég amorf, de lépcsősre van csinálva, a legmélyebb lépcső 1,7m, a szélessége kb 1,5m, a hossza olyan 2-2,5m. Sztem jól mutat nagyobb nem kellene. :)
2013. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem halastavat csinálnék, hanem egy alacsony békás medencét. Nekem az tetszik, hogy ott brekeg a sok béka.
2013. máj. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1000 liter körül van az enyém, legmélyebb pontja 120 cm körül lehet.

A tófólia lerakását elbénáztam, így nem lehet hatékonyan körbekeríteni (letakarni meg a növényzet miatt nem).

Teraszos a kialakítása. Ennek hála gyönyörűen szaporodnak benne a halak. Meg a zöld varangyok (rendes békát 2 éve nem is láttunk). A macska meg 4 lábbal beleáll a sekély részbe és úgy halászik.


Szóval utólag visszagondolva a teraszokat hanyagolnám. Nem ér az annyit (a varangyok hangosak, a kishalakat elég nehéz elsózni, a macskáról meg ne is beszéljünk), helyette viszont jól jönne még néhány liter víz a tavamba. Számomra olyan 1500 liter körül lenne az ideális.


Van egy mocsárnak kinevezett nagyon sekély része (1-2cm víz + tóföld) az viszont nagyon poén. Van benne egy csomó növény, a gyékény meg a nád magától települt be. A macska is szeret benne hűsölni, amikor éppen nem rosszaságon töri a fejét...

2013. máj. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert lehet nagyot csináltam 4mx8m es 1.7 a legmélyebb pontja.Utólag már nagynak gondolom vagy nem az?
2013. máj. 8. 11:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit csináltál az egy átlagos kerti tó. Ha szépen meg tudod csinálni a széleit, raksz bele millió+1 növényt meg pl 30 aranyhalat/koi-t vegyesen gyönyörű tavacska lesz :)
2013. máj. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!