Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen talajt ajánlotok az...

Milyen talajt ajánlotok az akváriumba, ami jó a növényeknek és a halaknak is?

Figyelt kérdés
Nem kimondott táptalajra gondolok. Mondjuk bazalt zuzalék? vagy sima sóder? 112 liter
2013. máj. 9. 04:08
 1/6 kzs ***** válasza:
Apró szemű gyöngykavics.
2013. máj. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Apró szemű gyöngykavics az jó, a bazalt is. A bazaltnál viszont arra ügyelj, hogy ha ezt választod akkor nem biztos hogy tarthatsz harcsaféléket, mert éles a szemcséje. Nekem JBL Aquabasis van + rajta aprószeműy gyöngykavics.
2013. máj. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem sötétbarna márványzúzalékom van.. Igaz ez világos a vízbe de annak írják, de így még lehet h jobb is mert nagyon szép!:) A növényeket ugy oldottam meg h növénytáptablettát használok amitől nekem nagyon szépek a növényeim zöldek és gyorsan nőnek..:)
2013. máj. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem kvarchomokom van, bár tény, hogy táptalajom is van alatta.


de igazából teljesen mindegy mit veszel. nem kell táptalaj. veszel hozzá jbl kugeln tápgolyókat azt benyomkodod a növények közé random és kész a gyökértápozásod :D


[link]


ezek ilyen elég nagy, dagi gombócok. asszem negyedévente vagy félévente kell pótolni :) nálunk a boltban lehet darabra is venni nem kell egy egész dobozzal megvenni :D

2013. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rakhatsz pl. Jbl manadot is, csak ez nagyon, könnyű a páncélos harcsák kitúrhatják, ezért nem érdemes talajlakó halakat tenni ilyen aljzathoz.

Meg a túl erős szűrés is átrendezheti, a garnik csak egy két szemcsét cipelnek arrébb.

2013. máj. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és a tévhitek ellenére, ez nem táptalaj, hanem általános talaj.
2013. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!