Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Teljes átalakítás?

Teljes átalakítás?

Figyelt kérdés

Ki szeretnék venni mindent, áttakarítani mindenhol, új dolgokat rakni bele.

Mivel mossam ki az akváriumot? Olyan dologgal, ami nem hozza vissza az algákat, mert mostanában "előjöttek", de eddig nem volt. Letakarítottam, és visszajön mindig. Valamint az egyik bújkálón elkezdett valami fekete izé képződni. Körmömmel is alig tudom leszedni. Valamint új szűrőt szeretnék. Vegyek egy kis akváriumot, amiben amíg takarítok, benne lesznek a halak? Mert múltkor csináltam egy takarítást, és egy vödörben voltak, alig tudtam megtalálni őket, mert a vödör fekete, és nehezebb volt őket elkapni is. Addig benne lennének a hal, a régi szűrő, meg fűtő. Talajból mit ajánlotok? Most bazalt van, de lehet hogy homokot szeretnék. Vagy az nem jó, meert könnyen felkavarodik, meg beszorul valami anyag közé, és nem tud kijönni? Mert valami ilyet hallottam. Bár az egyik barátnőmnek homok van, neki is január óta vannak meg a halak, még egy sem halt meg. Ja és igen. Pont ezért szeretném átalakítani. A halak mindig pusztulnak benne. Mostanában nem is veszek halakat. "Haltörténelmem": vettünk 5 páncélos harcsát, 2 xifót, 1 bettát. A harcsák lassan halni kezdtek. Később vettem 8 neont. 3 nemsokára meghalt, a többit eladtam a hely miatt. Közben az egyik xifo is meghalt. Vettünk 5 guppit, mind kihalt. Csak az okot nem tudom. Vagy betegek már az üzletben? Mert ha itt betegednének, a többi is meghalna. Mostani halaim: 1 betta(hím, nem bánt senkit, elég félős is.) 1 xifó, és az az egy szerencsétlen harcsa. Adatok: 54 liter, resun p-400l (a szűrőt a minőség miatt akarom cserélni, többen mondták hogy rossz. ), 50w fűtő.



2013. máj. 9. 08:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
1 xifó.. Napok kérdése és meg fog halni! 1hím és 2 nőstény minimum!Nőstényből mindig többnek kell lennie! Betta+guppy az nem ajánlott! A betták a fátyolfarkú halaknak az uszonyaikat le rágják irritálja őket..Algásodás ellen egy ancit és 3 algaevőt ajánlok és egy normális szűrőt de ezt mondtad te is h veszel.. Még a fénycsővedre lettem volna kíváncsi h milyen!? Amugy xifót 100L akiba lehet tartani... Hány fokos a vized? Az már elég baj ha a guppyk se bírták mivel ők elég szenyezett vízben is előfordulnak... Szoval van baj! Én azt ajánlom olvass egy kicsit az akváriumokrol h mint h merre hány méter részletesen és utánna csináld azt amit szeretnél!
2013. máj. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 csejani ***** válasza:
Milyen gyakran és hogyan csinálsz részleges vízcserét? Hogy takarítod a szűrőt? Abban hogy a guppy strapabíró nem teljesen értek egyet mert agyon tenyésztett és sok esetben úgy leromolhat a génállomány hogy elég érzékenyek tudnak lenni!
2013. máj. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 csejani ***** válasza:
Ja igen a világítás. Mivel és hány órát világítasz? Az a fekete izé szerintem alga lesz mégpedig talán ecset ha olyan erősen kapaszkodik. Élő növényeid vannak? Ha igen tápozod őket és mivel?
2013. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hetente takarítok 30-40 %-ot, a világítás beépítve van a tetőbe, megnéztem, és 15 watt, de a lámpa fölött van valami lemezféleség, hogy jobban szétszórja a fényt. Napi 8-9 óra. De ha a guppik meghalnak, akkor a betta is meghalna, ha lenne valami baj. Szűrőt igen, akarok, de amúgy ellennének egy kisebb, 30 literes akváriumba? Mert úgy akarnám, hogy ha már ki van pakolva minden, meg átmostam, akkor bele a talaj, víz, kövek, szűrő, fűtő, másnap a növények, esetleg vennék bele bacikat is. Aztán azt a 2 hetet, (bacjval együtt!) jártatnám, közbe jönnének növények is bőven. Utána raknám át csak a halakat a felújjítottba. Amibe lesznek addig, abba a régi szűrő fog menni. De azért nem akarom úgy, hogy belerakom a mostaniba, mert ha átmegy valami fertözés, akkor semmi értelme nem volt.

A cserevízben kinyomkodom. Nem abba amit beleteszek, hanem amit már leszívtam.

Vennék én más halakat is, csak mindig meghalnak, de akkor meg minek veszek, pénzpocséklás. Esetleg majd 27-én megyek miskolcra és ott szétnézek a plázában a halasnál..

Èlö növényeim persze hogy vannak. 4 fajta, de azokból több is. Nem tápozok, így is jó nagy gyökereik vannak.

2013. máj. 9. 13:47
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs szűrőd rohadtul ne csodálkozz, hogy meghalnak a halak. Inkább azt a túlélőt ajándékozd el, és olvass normálisan utána az akvarisztikának.
2013. máj. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Uu..... VAN szűrőm!!!! A mostaniból át akarom rakni a halakat egy másikba, és kitakarítani mindent. Utóljára azt írtam, hogy nem akarom úgy csinálni, hogy az akváriumomba most belerakok még egy szűrőt, majd aztán kiveszem a régit, mert ha átmegy valami fertőzés, akkor semmi értelme kicserélni egy jobb szűrőre...
2013. máj. 9. 17:13
 7/17 csejani ***** válasza:
Ez a 3 hal kis aksiban is elbírja egy darabig szerintem de nagyon figyelj majd oda az etetésre meg a vízcserékre és minél hamarabb csináld meg a tisztítást meg az újrakezdést az új akival!
2013. máj. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"vennék még más halakat is, csak mindig meghalnak, pénzpocsékolás"

KEDVES KÉRDEZŐ, A HAL ÉS MINDEN MÁS ÁLLAT SEM FOGYÓESZKÖZ

és egy normálisan működő akváriumot sosemkell 100%-osan kitakarítani

2013. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Abban az üzletben pénzpocséklás, ahol én veszem, mert eddig csak ez a 3 nem halt meg. Ki fogom, mert valami csak van vele, ha meghalnak, vagy nemtudom, de a többi is meghalna, ha lenne valami baj nem?????
2013. máj. 9. 20:16
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát ezt ki kell bogozni rendesen.

Dohányzol? Dohányfüst? Cigis kéz? (A felsoroltak az akvárium közelében?)

Hajlakk, dezodor stb az aksi közelében?

A csapból kitöltött víznek milyen íze, illata van? (Klóros vagy nem?)

A bujkáló miből van, és van esetleg benn mész szerű világos tárgy?(Ecet próbán átmentek?)

Klima van a helységben? Használtátok az idén? Mikor lett fertőtlenítve?(ózon spray, hipós spricni)

Mikor lett beüzemelve az aksi, mikor kerültek bele a halak, menyi ideig éltek benne?

Bazalt ajzat honnan van?

Ha leállítod a szűrést nincs olajfolt szerű elszíneződés a víz tetején?

Világítás bekapcsol, húzd ki a fűtőt, húzd ki a szűrőt, dugd be őket megint, kombinálva ismételgesd, ha valamelyiknél villan a világítás azt jegyezd meg melyiknél.

Hőmérőd van? Menyit mutat?

Szűrő takarítás akvárium vízben zajlik?

Menyi ideig hagyod állni a részleges csere vizét? (Ha nagyon klór íze van a víznek akkor nem elég a 24-óra)

A fedő lett valami szerrel belülről takarítva?

Kívülről mivel takarítod az akvárium üvegét?(Ha üvegtisztító akkor az belepárolog az akváriumba, mivel a fedő karimája kijjebb lóg az üvegen.)


Elég ha arra válaszolsz ami rád vonatkozik és úgy érzed sántít a dolog.

2013. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!