Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok, egy JBL Cristal...

Mit gondoltok, egy JBL Cristalprofi e900 elbír egy 250 literes akváriumot, egy belső szűrővel?

Figyelt kérdés

2013. máj. 10. 19:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:Hát a leírtak szerint akkor egyértelműen aqua nova. Az egy doboz, motorral.teljesen jó akkor."


A szűrőanyag a fontosabb, a doboz amibe van az más tészta, csak alkatrész utánpótlás legyen, szerviz háttér, és már nem árt rövid időn belül szerezni rotort,tengely, tömítések, egyszer kelleni fog biztos, szerencsésebb esetben sok év múlva.

2013. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 YourDestiny ***** válasza:

Nem értem, mi köze a Siporaxnak a nitráthoz. :)


Ellenben ne feledjük, hogy a Siporaxnak nem a legjobb a helykihasználása. Igaz, kevésbé eszi meg a teljesítményt, de mivel gyűrűforma, nem állnak össze. Itt persze jön a kérdés, hogy a gyártó az egy litert hogyan értelmezi.

2013. máj. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem speckó cucc nélkül még Manadoval is olyan minimális a nitrátlebontás, hogy elenyésző. Nem tudom, érdemes-e ezzel foglalkozni. A szűrőanyagban meg olyannyira oxigénszegény környezet nincs jelen, hogy az efféle baktériumok ellássák a feladatot. Persze írja a Sera, hogy a cucc alkalmas arra, hogy az adott baktériumokat nitrát lebontására ösztönözze, de én ezt megcáfolnám. A nitrátszűrőben hiszek, ebben nem.
2013. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Hát gondolom a siporaxnak annyi köze van a nitráthoz, hogy a siporax mennyisége befolyásolja a bacik számát, akik nitrátot csinálnak. Nem?
2013. máj. 10. 23:06
 15/25 anonim ***** válasza:

"YourDestiny válasza:Szerintem speckó cucc nélkül még Manadoval is olyan minimális a nitrátlebontás"


Erre most nézek nagyon, van egy emberke, villamossági boltjai vanak, 20 éve akvarisztikázik, tengeri és sügeres, a sügeresekben soha nem cserél vizet csak utána tölt, nála siporaxal mennek a szűrők, ő mondta ha több a siporax az is baj mert kevés a baktérium a belsejében, ha kevés az is baj mert nincs elég felület, tehát passz, én nem cseréltem vizet 3 hete csak utána töltöm a párolgást, előtte nem cseréltem egy több évig, és soha többet nem is akarok, meg nem is szeretnék, nem is tervezem.


Most a 3 hete csere is csak azért volt mert márciusban átszerkesztettem az akváriumot és még állítás alatt volt a ph nk.


Nem tápozok csak heti ajánlott dózis egy tizede, én hiszek meg hittem is mindig ennek az emberkének, soha nem is volt problémám, van bőven 2007 es halam is, szóval nekem ennyi a nitrát sztori, gazdag ürge több boltja van, kemény pénzért rak össze tengeriket, területi sylvania kereskedő.


Tehát ha sok a bio anyag az se jó, de a nitrát teszt mutatja. Ebbe tovább nem nyilatkozom, senkinek, van kényes halam is, és élnek több éve mint marci hevesen, vízcsere nélkül. De ezt kérdező nem utánozni, sok év tapasztalata kell!

2013. máj. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nem, hazudok, ha külsőt takarítok akkor lefolyóba megy a víz tehát 2012 ben mondjuk belsővel együtt 30-liter csere volt+ a párolgás azt felesbe keverem ioncseréltél. Mondjuk egyszer 30% megvolt.
2013. máj. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Dioxyde ***** válasza:
Ne hallgass azokra akik lefikázták ezt a márkát,a JBL egy jó márka,az e900 200 literig van , nála nagyobbat válassz.Nekem 2 JBL külső szűrőm van teljesen meg vagyok elégedve velük!Nyugodtan vehetsz ilyen szűrőt ,de szerintem a többivel se lenne problémád ezeket nagyon jól összerakják!Nem fognak 2 héten belül meghibásodni.
2013. máj. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 YourDestiny ***** válasza:

Csak jelentem, hogy én nem fikáztam, nem is a meghibásodásra akartam utalni, csak a nagyon gyenge teljesítményére.


Joci, gondolom a részleges vízcserékről van most szó, és nem a teljesről. Minden esetre érdekes ez a választott megoldás. Nálam a szűréssel semmi gond, ammónia-nitrit évek óta nulla, de nitrát van, hiába a Siporax. Ezt azonnal jelzik a barna algák, ha eltolok egy vízcserét, ugyanis tudtommal ők kimondottan szeretik a magasabb nitrátszintet. A fényem nem gyenge, sőt, érdekes, mert sügereshez képest kimondottan sok. Szóval ne legyen sok, de ne is kevés, én azt a középutat javaslom: 50 liter víz per 1 lityó Siporax.

2013. máj. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 YourDestiny ***** válasza:

"Hát gondolom a siporaxnak annyi köze van a nitráthoz, hogy a siporax mennyisége befolyásolja a bacik számát, akik nitrátot csinálnak. Nem?"


Az úgy van rendjén, ha a baktériumkultúra olyan létszámban van jelen, ami teljesen lenullázza a nitrátnél főbb problémát. Több a nitrát, persze, de ha nem lenne, akkor meg az elégtelen számú baktériumok miatt ammóniád lenne.

2013. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Ez szerintem már túl van egy kicsit okoskodva.

Elég kezdő vagyok a témában, de én nem gondolom azt, hogy nem működne egy akármelyik 30-40 e forintos szűrővel az akváriumom.

Szerintem ez marhára nem ezen múlik, hanem azon, hogy mennyit foglalkozol az akváriummal, mennyire értessz úgy igazán az egész dologhoz, és javarészt a szerencsén is.

Úgyhogy megrendeltem az EX 1200 at, aztán szerintem jó lesz.

Az egyetlen amit nem igazán értek, az a víz.

Meg nálunk, ugye nem hiszem, hogy akváriumba alkalmas módszerrel van lágyítva a víz. Ilyen kis fehér golyókat kell a vízlágyítóba szórni.

2013. máj. 11. 11:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!