Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha gumilábakat rakok az...

Ha gumilábakat rakok az aljára, elbírja, vagy betörik az üveg a sülytól?

Figyelt kérdés

[link]

Összekentem szilikonnal azért ilyen randa. Raktam az aljára 6db gumilábat, mert ha kifolyik a víz a szekrénybe és aláfolyik, akkor ha nyitva hagyom így kiszárad. Ellenben ha polifoam lenne alul az beszívná a vizet a széleinél, és felpúposodna a szekrény.


Ez csak ilyen kis alsópolcos szűrés lesz a szekrénybe, 35x35x35cm akvárium, 5mm vastag üvegből. De nem tudom, hogy lehet hogy mégis polifoam kéne rá.


Szerinted a gumiláb rossz ötlet?



2013. máj. 12. 12:57
1 2
 1/15 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem ilyen kis akvárium nem reped meg. Gondolom nem egy 20 kilós kő lakik majd benne. Egyébként érdekes, amit írsz. Nekem is polifoam van a sügeres alatt, mégsem púposodik fel a bútorlap, pedig sokszor kap vizet. De ha nem bízol a dologban, akkor lakkozd le a lapot, az nem engedi át a nedvességet.
2013. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Jah, gondoltam, hogy lefóliázom, mondjuk fóliám van, lakkom nincs.


Polifóamom sincs, van egy darab ilyen szar kemény pvc, az látszik is ott a földön az a szürke. Az meg azé nem rakom alá, hát nehogy rezegjen. Valahogy a lehabzót ebbe fogom rakni, meg egy pumpát. Kell némi rezgécsillapítás, persze nem sok, csak. Polifoamot venni nincs kedvem.


Vagy tudnék hozni 2centi vastag hungarocell lapot, mert ma úgyis megyek egy boltba ahol van kb 150 Ft egy tábla..

2013. máj. 12. 13:09
 3/15 YourDestiny ***** válasza:
A fólia is egy mogoldás, csak azzal jól be kell csomogolni, mert az élszalagozásnál könnyen belekap a nedvesség.
2013. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 YourDestiny ***** válasza:
Mondjuk a filclap is jó. Nekem a low-tech alatt például ez a vékony szivacsos izé van vágva duplán, amit úszópadló alá szoktak rakni, mint úgymond hangtompítót.
2013. máj. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor befóliázom a szekrény alját és körben még egy 5 centit fölfele.
2013. máj. 12. 13:13
 6/15 A kérdező kommentje:

Filcem nincs. Törölköző nem jó?

Vágok egy darab törölközőt alá :D

2013. máj. 12. 13:16
 7/15 A kérdező kommentje:

Kis koszos mikroszálas törlókendő, ez pont jó méret :D

[link]

2013. máj. 12. 13:25
 8/15 A kérdező kommentje:

Ráraktam mindent, ráragasztottam, jóleszaz.

Előtte rááltam és jó puha.

[link]

[link]

2013. máj. 12. 13:41
 9/15 A kérdező kommentje:

szekrényt befóliáztam

[link]

A sarkánál begyűrtem, nem vágtam el.

Jó így nem?

2013. máj. 12. 14:03
 10/15 YourDestiny ***** válasza:

Jó hát. Látom, lekerültek a lábak :D

Simán elég a törlőkendő, nekem sincs vastagabb alatta a szivacs, vagy mi a szösz az.

2013. máj. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!