Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Születtek kishalak, kell...

Születtek kishalak, kell nekik valami különleges étel, dolog?

Figyelt kérdés
Ma regggel, oda megyek az akváriumhoz, és mit látod? Egy kb. 1-2 mm-es Black molly-t ott uszkál lent. Biztos van több is. Kell nekik valami ilyen kishal kaja, vagy ilyesmi?
2009. okt. 1. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Én nem értek a black mollykhoz, de találtam neked egy oldalt ami segíthet: [link]

(a tartásánál olvasd)

2009. okt. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

It is van egy: [link]

Utolsó bekezdés.

2009. okt. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a közös akváriumban születtek, akkor biztos jó párat felfaltak a szülők...

Én ki szoktam venni (akár utólag is) a kis mollikat egy kisebb 10-15 literes akváriumba. Vagy lehet kapni ilyen szülőketrecet, amit az akváriumba lehet akasztani. A lényeg, hogy el legyenek különítve. Ha nem így lenne, amellett hogy a nagyobb halak megehetik őket, táplálékhoz sem jutnának, mert a többi megenné előlük.

Szóval ha külön vannak rakva, lehet őket etetni. Lehet kapni direkt ivadéktápot. De az is jó, ha lemezest nagyon apróra elporítasz. Ezt meg lehet tenni liofilizált szúnyoglárvával, tubifexxel is. A lényeg, hogy olyan apró legyen, ami a szájukon befér.

2009. okt. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Vettem ivadéktápot. Meg megkérdeztem a halast, azt mondta, hogy egymás után fognak leszülteni(4 bm-van). És vettem szülőketrecet is. Már nem látok kis halat, lehet, hogy közbe megkajálták a többiek azt is?
2009. okt. 1. 15:32
 5/10 A kérdező kommentje:
Na, 2őt már sikerült "kihalászni". Elbujtak a növények alatt. Most beleraktam őket a szülő ketrecbe, kaptak enni. Kell még valamit csinálni?
2009. okt. 1. 15:56
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Igen! A Mollyk szeretik az algát csipegetni.Ha van mozdítható növényed,köved, az beteheted nekik,vagy tegyél ki a napra egy üvegben köveket, hamar bezöldülnek és ezekből tehetsz be a nevelőbe.Vegyél és keltess sórákot, mire kikelnek, már adhatod is.Ha nem áll módodban keltetni, akkor pengével darabolj nekik fagyasztott kaját.Ne csak tápot kapjanak.Így gyorsan nőnek, szépek és egészségesek lesznek.Ha van helyed, vegyél úszó növényeket az aksidba, akkor legközelebb nem kell kipecázni őket, mert jól eltudnak bújni.Persze eben az esetben, nem mind marad életben.Figyeld a vizet, mert születhetnek még.SN.
2009. okt. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, a sórák az nagyon jó.

Szinte semmi nem kell hozzá, csak:

-1 doboz pete (790Ft)

-1 db motor, (2300Ft)

-1m cső (100Ft)

-1db porlasztó (150Ft)

-1db szűkítő (180Ft)

-1db nagy üveg vagy kics aksi (?)

-némi tengerisó

+ türelem kb: 24-48 óra (nekem már több mint 1hét)

És már keltethetsz is (vagy sikerül vagy nem).

Utána már csak nézed a tartályt, hogy kikeltek-e már vagy sem.

2009. okt. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem, kösz! Már 4 kishalat fogtam ki. Nehéz volt, mert picik és a hálóból mindig ki úsznak. De megvannak, jól vannak! Mondta a halas, hogy napi 3x kell majd őket etetni. Lehet, hogy van még, csak tudjátok, mindig beusznak az aksi hátujába, ami televan növényekkel...stb. Mindig csak észreveszem, hogy itt úszik egy pici halacska.
2009. okt. 2. 13:19
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Kedves utolsó, arról, hogy te bénázol, nem tehetek.Itt van a kezemben a zacskó, írom az adatokat.SERA-Artemia-Mix 500ml 400Ft Előre bekevert légmentesen lezárt zacskó, minden benne van ami kell,rák és a megfelelő sók a megfelelő arányban, plusz táplálék keverék. ezzel nincs más dolog mint csapvízzel bekeverni és porlasztóval szellőztetni.26-28 fokon 1-2nap szobahőmérsékleten2-3 nap.De a sima petéket is kikeltetem, asztali sóban két nap alatt, az ablakban egy porlasztó kell és egy befőttes üveg.Még így is, 1 napig életben maradnak. Felnevelni viszont, jelen esetben nem akarjuk.Nehogy azt mond nekem, hogy egy akvaristának nincs légpumpája és egy darab csöve porlasztókővel.Ha nincs, akkor sajnos nem keltet.SN.
2009. okt. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Amúgy tényleg nem muszáj keltetni,vágott kaján is szépen fejlődnek.SN.
2009. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!