Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kvarchomokot szeretnék aljzatn...

Kvarchomokot szeretnék aljzatnak, melyik szemcseméret lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
2013. máj. 19. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
1-2mm jó szerintem
2013. máj. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem annál apróbb homok van a gébemnél, 0,3-0,6mm-es szerintem, mert ő a sárban szeret fetrengeni és csak abból lehet sárvárat építeni, de alig tudtam kimosni.


A fele elfogyott miközben mostam, de muszáj volt kimosni valamennyire, és elég sokáig mostam, különben az életben nem ülepedett volna le. Még így is tud porfelhőt csinálni benne ha akar, de így azért tiszta a vize.

2013. máj. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szóval a nagyobbat könnyebb kimosni, csak ennyit akartam mondani.
2013. máj. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Most ez így elég nagy szórás, leihatnád milyen lesz az aksi milyen halakat tervezel. (sügeres, növény, ajzat lakó stb)


Az apró szemű tömörödik, nehezen haladnak a növények gyökerei és nagyon gyorsan átrendeződik ha erős az áramlás, ha túl nagy akkor meg bele rakodik a mulm nehéz rendbe tartani. 1-2 mm szerintem az optimális.

2013. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elméláztam közbe, hable már írta.
2013. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
Attól függ, minek. Sügeresbe szoktak kvarchomokot rakni. Oda a 0,6-1 milliset javaslom.
2013. máj. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen valószínüleg sügeres lesz majd. A kvarchomokba simán mehetnek majd bele a növények, vagy kell valami alájuk?
2013. máj. 20. 13:33
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Sügeresbe nem nagyon fogsz növényt ültetni. Kettő van, ami megfelelő. Az egyik az anubias, amit viszont nem szokás ültetni. A másik az aponogetifolia, annak pedig az általam ajánlott szemcseméret tökéletes. Finomabbat ne vegyél. Arra figyelj még, hogy van fehérebb és kevésbé fehér kvarchomok, amolyan enyhén drapp színű. Utóbbit vedd, fény alatt hófehér lesz. Minél fehérebb maga az alap homok, annál könnyebben algásodik, mert elképesztően vissza tudja verni a fényt.
2013. máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És a káosz, szép lassan de eluralkodik rajtam...
2013. máj. 20. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!