Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szenvednek az aranyhalaim? ....

Szenvednek az aranyhalaim? . (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két napja kaptam apukámtól két db aranyhalat. Vettünk nekik egy ovális alakú akváriumot, és nem tudom mi lehet a baj, de folyton a víz tetején kapkodnak levegő után, a víz aljára le sem mennek.Kérlek segítsetek, mert nem tudom mit tegyek.


2009. okt. 3. 15:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A halnak kínzás az ovális akvárium.

Lélegeztetőjük van?

2009. okt. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg kicsi nekik az akvárium és a vízben lévő oxigént nagyon hamar felhasználják a légzésükkel. Ezért jönnek fel a víz tetejére.

Levegőztető mindenképp menjen és két aranyhalnak is minimum 80liter körüli, vagy inkább nagyobb akvárium kellene.

2009. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A halak a vízből szűrik ki az oxigént, és inkább vegyél egy nagyobb téglatest alakú akváriumot, minden hozzávalóval.
2009. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem csak a gömbakvárium a kínzás.Nem hiszem hoy nagyobb volna 10-15liternél.Mit tegyél?Vegyél egy 100literes akváriumot minimum.Légpumpa,Külső vagy belsőszűrő(de ekkorába már külsőt kéne)Növényeket tetőt lámpát,talajtkaját és egyebeket...Sorolhatnám még.Vagy,amíg nem tudod megteremteni a neki kellő helyet,inkább vidd vissza.Sajnálom hogy ezt kell mondanom,de nem olvasott utána mikr megvette,csak meglátta.Nagyon rendes hogy vett neked halat,csak nem olvasott utána.A másik hiba,hogy semmilyen halat nem lehet gömbakváriumban tartani.És már csak a víz ami nem lenne gáz,de valószínünek tartom hogy nem kezeltétek vízkezelővel,vagy nem pihentettétek a vizet.Úgyhogy most sztem olvass utána,és utána tudod a lépéseket,de a legfőbb most,mivel gondolom nincs levegőzettő,hogy pótold az oxigént,cseréld le a víz felét,abbol már lesz egy kis oxigén,és ha tudtokmg ma menjetek venni amiket leíram.Ha komolyan gondolod h utánajársz,akkor persze segítünk,leírunk mindent,hogy mit és hogy,de így nem lesznek hosszu életüek.Üdv Lucky.És bocsi az erősebb szavakért:S
2009. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

A gömbakvárium önmagában mitől kínzás? (Majdnem) teljesen mindegy a halak számára, hogy milyen alakú. Akár S-betű alakú is lehet, ha tudsz olyan akváriumot szerezni. Egy tómederben sem a sík felületek és a derékszögek a jellemző formák.

A lényeg, hogy legyen elég életterük és oxigén a vízben és az anyagcseretermékek ne tudjanak hamar feldúsulni a vízben. Ezt az igényt egy nagyobb méretű akvárium elégíti ki.

2009. okt. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Úgylátszik nem érted mi a baj a gömbakváriumal...Nem a szögek,csúcsok,és a sík részek miatt rosszak.Pontosabban a hiányuk miatt,hanem mert gümb akvárium vízzel töltve mit csinál?Tükörképet fog max látni,Semmit nem lát ki.Megőrül benne.És amúgy,te mint szakértő,megmondod,hogy az akvarisztikai könyvek hülyeségek,és az akvaristák sem normálisak,hisz senki nem ajánlja a gömbakvárium használatát.Hülyeség...Miért áll szembe egy valaki az összes emberrel aki ezer éve egészséggel tart halakat...
2009. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem ezek a dolgok hogy jönnek ide, én nem írtam ilyesmit...

Egyébként meg nem úgy vettem észre, hogy az a halaimnak a napi legfontosabb szórakozásuk, hogy az akváriumból kifelé nézve a szobát kémlelnék, vagy abban gyönyörködnének. Ilyen alapon egy tóban is megőrülnek a halak, mert nem látnak semmit, csak a csupasz tófeneket.

2009. okt. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Jó,hagyjuk egymást a fenébe.Legyél okosabb mint minden épeszü akvarista...És minden akvarista könyv írója.Nem olvastál még soha akvarisztikáról,az is biztos...Lucky
2009. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fuldokolnak, kevés nekik a vízben oldott oxigén! Nagyobb akváriumot nekik.
2009. okt. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az a válaszaitokat,sokat segítettetek. És mindenképpen beszerzek egy nagyobb akváriumot minél hamarabb. Mégegyzser köszi!
2009. okt. 3. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!