Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szenvednek az aranyhalaim? ....

Szenvednek az aranyhalaim? . (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két napja kaptam apukámtól két db aranyhalat. Vettünk nekik egy ovális alakú akváriumot, és nem tudom mi lehet a baj, de folyton a víz tetején kapkodnak levegő után, a víz aljára le sem mennek.Kérlek segítsetek, mert nem tudom mit tegyek.


2009. okt. 3. 15:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
az aranyhalak így lélegeznek hogy feljönnek a víz tetejére, akármilyen akváriumban vannak.
2009. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Salx Narval ***** válasza:
39%
Kedves utolsó.Ezt az aranyhalaknak is el kellene mondani, mielőtt megfulladnának a vízben.Hallottál már, a kopoltyúról?
2009. okt. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szomorú vagyok,hogy egyesek nem képesek megérteni a gömbakvárium nem jó halaknak!És csak kötik az ebet a karóhoz.Ha bemész egy normális akvarisztikai boltba nem azért nem fogsz tudni gömbakváriumot venni mert elfogyott.Az aranyhal elsősorban kerti tóba való,ha akváriumba szeretnéd tartani akkor minimum 100 liter és erős szűrés kell neki.A halaid azért "pipálnak" a víz tetején mert nincs oxigén plusz a szűrés hiányától a méreganyagok felhalmozódtak a vízben.Amit tehetsz napi 50% vízcsere lehetőleg pihent vízzel és akkor talán nem döglenek meg pár napig amíg veszel egy normális akváriumot.
2009. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A gömbakvárium egy csicsa és agyatlan megoldás, kitermelte a reklámpiac meg az emberi hülyeség. Bár nmostanában láttam a Fressnapfban nagyon korrekt gömbakváriumot szűrővel, világítással , atyaúristennel speckó tartókban nagyon korrektul megcsinálva. Mondjuk nem 10 literes volt, az is igaz.


Más.


Valamelyik előző hozzászólásból:


"Pontosabban a hiányuk miatt,hanem mert gümb akvárium vízzel töltve mit csinál?Tükörképet fog max látni,Semmit nem lát ki.Megőrül benne."

Na ezt próbáld valahogy kifejteni, mert ez valami vadiúj fizika.. :) Arról nem is beszélve, hogy ne az emberi gondolkodásból indulj ki, a hal magasról leszarja, hogy mi van és pláne nem őrül bele. Maximum nem érti, mi van és keresi a kaját meg az ellenkező nemet tovább.. :)

2009. okt. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Jah, csak válaszolni felejtettem el érdemben, bocsánat. Fuldoklanak. Ennyi.

Tegyél bele bármit, ami bugyborékol.

2009. okt. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Bármit ami buborékol?Co2 tablettára gondoltál,vagy egy kis Kálcium pezsgőtablettára?Amúgy köztudott tény,hogy megőrülnek a halak benne.Akkor mondjál okosabbat,legyél zseni...
2009. okt. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Azóta már megoldódott a probléma a ti segítségetekkel:) Vettünk egy sokkal nagyobb akváriumot, ami a hagyományos téglatest alakú, és levegőztetőjük is van a kicsikéknek :) Már jól érzik magukat:)
2009. okt. 15. 16:31
 18/20 anonim ***** válasza:
ÉljenÉljen! :)
2009. okt. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tudtunk segíteni! :D
2009. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Még egy utolsó dolog:


10-12 19:22 írójának:


Bocsánat, igazad van a gömbbel kapcsolatban. Prágában voltam és a hotelnak ilyen félkör alakú üveg bejárata van. Hát én sem értettem mit láttam benne, de hogy nagyon hülye érzés volt, az biztos.

Szóval a gömbakvárium NEM jó semminek, ami benne van... :)

2009. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!