Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Menny időközönként kell egy...

Menny időközönként kell egy belső szűrőt takarítani? A heti 30% vízcserekor? Vagy kéthetente?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Az idő az sok mindentől függ pl: miket tartasz benne, mennyit, mekkora akvárium, mennyit etetsz...stb.

Neked kell látnod hogy mikor kell takarítani, onnan láthatod csökkent a vízforgatás erőssége(lassabban jön belőle a víz)(meg ha olyan a szűrő akkor szemmel is láthatod a szűrőközeg állapotát)


A szűrő takarítást NE egy napra időzítsd a vízcserével.

2013. máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha a szűrő takarítása nem ugyanazon a napon van mikor a részleges vízcsere ,akkor hogyan mosom ki a szűrőm rekeszeit akvárium vízzel ? Mert ugye azzal kel kimosni ?
2013. máj. 23. 11:44
 3/8 Norbig ***** válasza:

Igen azzal kell. :)

Nyugodtam most ki abban amit leszívtál,úgy kell.

2013. máj. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Norbig ***** válasza:
Ja az lemaradt,hogy nyugodtan abban és akkor mosd mikor a vízcsere van.
2013. máj. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Ha nincs mellette külső, a lehetől legritkábban, és a lehető legnagyobb óvatossággal. Amíg az áramlás elegendő, addig ne nyúlj hozzá. Ha ez két hét, akkor két hét. Ha három, akkor három. Ha hetente takarítani kell, ott már eleve gond van a szűréssel.
2013. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor én tudtam rosszul hogy lehetőleg ne vízcsere napján tisztítsuk? Elképzelhető mindig tanul az ember, a többi része az stimmelt.
2013. máj. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem aki tudja, mit csinál, annál nem oszt nem szoroz, hogy vízcseréhez köti-e vagy sem. Nem ezen múlik a siker.
2013. máj. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

"ELECTRICBOY válasza: Akkor én tudtam rosszul hogy lehetőleg ne vízcsere napján tisztítsuk?"


Jól tudtad.

Ha koszos a szivacs nem nyújt tiszta közeget a baktériumoknak ezért azok kiköltözhetnek a vízbe.

A megtisztított szivacs jobb közeg nekik.

Ezért szűrőtakarítás, bacik a vízből vissza a szivacsba,

Majd pár nap múlva részleges vízcsere, így a vízcsere nem csökkenti a baktériumok számát az akvában.


De jó szűrőnél, pláne többkamrásnál, tényleg nem oszt nem szoroz, külsőnél meg pláne nem.

2013. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!