Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az Anubiasom levele tiszta...

Az Anubiasom levele tiszta fekete mintha tetűs lenne! Mi lehet a baj? Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

vizel nagy nehezen a körmömmel letudom mosni de mindig vissza tér. kezdet hajtani a növény de nem sikerült neki ...

Köszi a segítséget!


2013. máj. 24. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ecsetalgás lehet, és azt úgy kb semmivel nem írtod ki.


Csak ha az egész akváriumot szétszeded és hipós szivaccsal kimosod, majd leöblíted vízzel.


Magát az anubiast egy 20%-os hipós vízbe lógatod 2 másodpercre, és jól leöblíted.


A szűrőt is kimosod hipóval.


De a halakban még akkor is ottmarad az alga spóra, meg a vízben.


Utána aktiv szenet kell rakni a szűrőbe. Mondjuk így egy fél évig nem fog visszajönni, aztán majd lehet hogy megint előkerül.


Vagy azt is lehet, hogy teljesen lekapcsolod a lámpát, úgy kevésbé szaporodik az ecsetalga, és veszel zebracsigákat, amik megeszik a kis ecsetalgákat, de ők nem esznek sokat. Ha nincs fény, lehet hogy előbb utóbb megeszik mindet, de nem biztos. Főleg ha más kaját is kapnak.

2013. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze előbb keress rá, hogy ecsetalga, és hasonlítsd össze képek alapján, hogy tényleg az e. Ez általában kisebb pamacsokban nő, és képes rátapadni még az akvárium éleinél a szilikonra is. Kövekre szeret nagyon rátapadni, ha van háttér, akkor arra.
2013. máj. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! de nem ecsetalga

[link]

kb így néz ki a növény csak kisebb pöttyben és több! nem tudom mi lehet vízi tetű van ?

2013. máj. 24. 22:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kell hogy legyen, mert egyszer egy tóból kiszedtem egy nagy sást, vagy nádat, és visszadobtam, mert totál tetves volt, de az alja is, az egész, ami a vízben volt, meg kiszedtem vizirózsát és az is olyan volt.
2013. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és hogyan tudnám szerinted kiirtani ? ahogy elején ajánlottad ?
2013. máj. 24. 23:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, mert a szárazföldi tetveket mérgekkel írtják, de nem hiszem hogy az jót tenne a halaknak.

Kérdezd meg egy akvarisztika boltban, hátha van rá ötletük.

2013. máj. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 20%-os hipót megpróbálhatod, de nem biztos hogy lejön tőle.
2013. máj. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy kezdődő ecsetalga, vagy pontalga. Akármennyire is tetünek hiszed.
2013. máj. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!