Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék 112 literes akvárium...

Szeretnék 112 literes akváriumra venni világítást?!

Figyelt kérdés
Nem kell, hogy nagy fényerejű növények is megéljenek, megelégednék a közepessel is. Hogy kivitelezhető? Amiket néztem, azok 5-8000 ft körül voltak, de az akvárium hossza 80cm, azok már nagyon drágák. Esetleg valami ötlet, ami jó is, olcsó is?
2013. máj. 28. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van ilyen 60cm-s csőben ledsor, Atlantiszban 5 ezerért.

Szerintem gyenge, de még nem láttam világítani.

[link]

2013. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 YourDestiny ***** válasza:

Tetővilágítást megpakolod LED-szalaggal. Vagyis fogsz egy bútorlapot, csinálsz neki vékony peremet, bele a LED-szalagok. Kell egy 12 Voltos adapter, és kész. Ha 80 centiméterre teszel néhány sort, annak lesz fényereje bőven. Legalább is az alacsony-közepes fényigényű növények igényeit kielégíti.


Például ez tökéletes. Van gyengébb is olcsóbban, az már kevés. De ő:


[link]


Színhőmérséklet oké. Egy méteren ad 600 lument. Ha felviszel 6x75 centis csíkot, az 2700 lumen. 5 métert kell venni. Meg ha akarsz, minden második közé tehetsz mondjuk egy kéket, így lenne összesen 8 sor LED, és kissé hűvösebb színt kapnál.


[link]

2013. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 YourDestiny ***** válasza:
Ez így kevésbé igényes növényeknek jó lenne.
2013. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 YourDestiny ***** válasza:
Ahogy olvasom, kissé sántít a lumen, ezért nem árt, ha egy-két méterrel többet veszel.
2013. máj. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Led sor csak akkor jó ha RGB-s azaz állítható színhőmérsékletű. Különben a fényét még a zöld szemes ostoros sem tudja hasznosítani.
2013. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ami nálunk a konyhában van a pult fölött 6000 Kelvines 5 méteres vágható ledsor, az olyan hidegfehér, mintha 10 000 Kelvines fénycső lenne. Rápróbáltam az egyik akváriumra, de nem tetszett a színe. Fura volt. Inkább a lámpát választottam, amiben egy 6500 Kelvines izzó van.

A konyha pulton meg tökmindegy a színhőmérséklet, oda jó :)

2013. máj. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én még a tengeri akváriumba is képes vagyok 6500K-s izzókat rakni, ahova 10 000-14 000 K kellene csak, de nekem az túl kékesfehér és osztályidegen. Ezért rakok mellé mindig egy 6500 K-t is, amitől cseppet sárgásabb, de hangulatosabb lesz és szarom le, hogy algásodik tőle, de úgy jobban tetszik.
2013. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 YourDestiny ***** válasza:
Demente, ez azért érdekes, mert nekem a nano felett 6500-as LED van már jóval több, mint egy éve. Igaz Power LED, de attól még nem RGB. Mondjuk Power LED létére fényerőben közel csak egy átlag SMD szintjén van, de lényegtelen. A fontos, hogy a növények élnek-nőnek alatta.
2013. máj. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 YourDestiny ***** válasza:
Különben is miért kéne váltogatni? A fehér fény eleve különböző fények eredménye kell, hogy legyen. A LED miért lenne kivétel? Eleve abszurd.
2013. máj. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondátok,hogy a LED tökéletes? Mert volt dolgom már LED szalaggal, van a szobában is ilyen világítás. Minden rendben menne alatta?
2013. máj. 31. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!