Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Parakill Turbó használata?

Parakill Turbó használata?

Figyelt kérdés
Az egyik páncélos harcsámon megjelent egy fehér folt elötte piros volt neki a teste hátul és megjelent az egyik oldalán fehér folt meg a fejénél is.. Halasomnak vittem képet h meg tudjam mutatno ő azt mondta h erre ez a gyócer jó.. Na most ez a kis szegény halam sajna mikorra vittem neki a gyócert elpusztult:( pedig 1 évet élt velem:( a többi halamhoz csepektessek belölle kb ugy 150 cseppet? (25 csepp 5L)én akváriumom 72L. Szűrésem eheim pick up 2010. halaim: 3xifó, 3 molly, 3 sziámialgázó, 1 anci(algásodás miatt de 2cm kb) és még 2db páncélos harcsa 3 volt.. Tudom xifóknak kicsi meg a mollynak is 100L töl lehetne de 1 éve megvannak jól és nyugodtak egészségesek! kb 5cm-es ek.. Szóval szerintetek tegyek nekik ebböl a gyócerböl őszintén szolva nem tudom mire jó te gondolom ha van is baci az aksiba ami nem kéne h legyen megöli őket.. ti mit javasoltok ezzel kapcsiba?
2013. máj. 30. 12:13
 1/2 A kérdező kommentje:
és még van egy bettám is egy 30L es akiba teljesen egyedül és nem rég egy takaritásnál megsérült az uszonya neki is adhatok ebből vagy az majd magátol meggyogyúl?
2013. máj. 30. 12:17
 2/2 Pendulum92 ***** válasza:

Alap, hogy nem használunk gyógyszereket akváriumba, mert kiöli a hasznos baktériumokat is. Ha látod a tünetet másik halon is, vedd külön, és csak őt kezeld.


A probléma okát viszont keresd meg, mert betegség ritkán alakul ki spontán, véletlen módon. Esetek 90%-ban a rossz tartási körülmények a felelősek. A patogén mikroorganizmusok jelen vannak általában a vízben, de csak akkor tudnak betegíteni, ha le van gyengülve a hal. A kiírtásukkal még több kárt okoznál, mivel ezek a szerek nem szelektívek.

2013. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!