Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Furcsa viselkedés meggyhasúaknál?

Furcsa viselkedés meggyhasúaknál?

Figyelt kérdés

Van két nőstény meggyhasú sügérem, kb egy hónapja. Eleinte udvaroltak egymásnak, rázták magukat.

Tegnap az egyikre a szűrő tetején kuksolva találtam rá. Kocogtattam az üveget, letessékeltem, ekkor derült ki, hogy miért van ott: a másik azonnal megtámadta, de nagyon agresszíven.

Másfél napig kuporgott a szűrő tetején, ma néha visszatámad, de a dominánsabb fél nem engedi vissza a barlangba.

Ami még furcsább: az "üldözött" kifakult két nap alatt. Mintha kihipózták volna.


Mire véljem ezt a viselkedést tőlük? Normális, hogy hetekig egy barlangban laknak, láthatóan kedvelik egymást, majd ilyen ádáz harc veszi kezdetét? A kifakulást végképp nem értem...


2013. máj. 30. 20:04
1 2
 1/11 YourDestiny ***** válasza:
Nem kedvelték egymást. A rázkódás nem azért volt, mert udvaroltak, hanem azért, mert rivalizáltak. Teljesen normális, hogy a gyengébb alulmarad, ha azonos neműek. Főleg hímeknél fordul ez elő, de mostanság többen írják, hogy a nőstény meggyhasúak is balhéznak. Sőt, még egy pár is hajlamos összeakadni. Persze további okként megemlíthető, hogy lehet túl kicsi az akváriumod, ilyenkor nem is érdemes új társsal próbálkozni. Ha elég nagy, akkor nem kizárt, hogy túl kevés búvóhely. Na most visszatérve az eredeti gondolatsorhoz, vagy nagyon fiatalok, és tévesen lettek beazonosítva, vagy valami nagyon hülye nőstényeid vannak. Egyetlen dolgot tudsz tenni, a gyengébbnek mennie kell, ugyanis a helyzet nem fog jóra fordulni.
2013. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt párszor leírtam már az előző kérdéseidnél,röviden tömören ki fogják nyírni egymást, ha hozol egy hímet akkor is, de ha van hím akkor lehet hogy az akvárium többi lakóit is, úgy ahogy az ancit gyapálták.

Nincs jó megoldás, így is, úgy is, vérfürdő lesz.

2013. máj. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja YourDestiny már irt közbe, ő jobban vágja a sügereket mint én, neki higgy legalább.
2013. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Frontosa ***** válasza:

Igen, kis helyen tartod őket és/vagy kevés a búvóhely.

Üdv,

2013. máj. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ráborítottunk egy hálót az agresszív meggyhasúra két napig. Második napon azt láttuk, hogy a kinti hal megpróbálja befúrni magát az agresszorhoz, de nem sikerült neki. Kiengedtük. Felkergette megint a szűrőre (az üldözött szerintem simán Stockholm-szindrómás...), majd elutaztunk egy napra.

Mire megjöttünk, a legnagyobb egyetértésben voltak, visszaköltöztek a barlangba és folyamatosan rázzák magukat egymásnak.

Esküszöm, nem értem...


A bebörtönzésen kívül semmi más nem történt, nem változott az akváriumban.

Egyébként két búvóhely van az akvárium két részében. Van egy üreges hajóroncs, abban ketten kényelmesen elférnek, még belső alagút is van. A másik oldaon van egy ágyúroncs, abba is belefér eg yhal, de volt olyan, hogy ketten is bepréselték magukat.

2013. jún. 8. 20:45
 6/11 YourDestiny ***** válasza:

Egy sügeres akváriumnak nem úgy kell kinézni, mint nálad. Számold meg például itt a búvóhely lehetőségek számát.


[link]


A helytől nagy mértékben függ a viselkedésük.

2013. jún. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát ekkora akváriumot ha beszerzek, akkor mi költözünk ki, mert nem férnénk el a lakásban. 50 literesben vannak, nagyobbat egyszerűen nincs hova tenni.

De búvóhelyet lehet, hogy nézek még nekik, veszek pár tereptárgyat.

2013. jún. 8. 22:20
 8/11 YourDestiny ***** válasza:
Nem kell hatalmas akvárium, 150 literes simán elég. De 50 liter? Ne már, a meggyhasúnak egy ekkora akvárium finoman fogalmazva is börtön. Nem csoda, ha meghülyülnek benne. Az a csoda, hogy még nem pusztították le egymást. Az 50 liter csigasügereknek való méret. Ha nincs lehetőség tágasabb akváriumra, ezektől a halaktól illene a lehető leghamarább megválni. Ez így... inkább nem írom le.
2013. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bakker...akkor utánanézek, bár max felfelé lehet növelni a méretet, oldalirányban pár centi lehetőség van még.
2013. jún. 8. 23:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha meggyhasukban gondolkodsz akkor nem árt majd az alábbit megnézned, gyakorlatban eljutottam velük arra a szintre hogy még egy csigát se tűrnek meg az akváriumban, elsőre nem tudtam mire vélni minek mennek neki akkora hévvel, közös erővel, utána kiszedtem a fa alól a csóri 2 centis csigát bele döngölték a talajba, és a nejem mondta hogy egész nap csinálták ő se látta hogy minek mennek így neki közösen és felváltva is. Nem voltak hajlandók enni sem, és nem a kiválasztott odújuk.


1-2 hónapig szerettem volna bennhagyni mellettük két kisi ancit, de a csiga kiemelése után 1 percen belül azoknak estek neki egy szempillantás alatt, azonnal ki lettek emelve. (És közben egy falatot semm ettek! És nem a saját odújuk csak egy lehetséges plusz lakás)


[link]

2013. jún. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!