Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Furcsa viselkedés meggyhasúaknál?

Furcsa viselkedés meggyhasúaknál?

Figyelt kérdés

Van két nőstény meggyhasú sügérem, kb egy hónapja. Eleinte udvaroltak egymásnak, rázták magukat.

Tegnap az egyikre a szűrő tetején kuksolva találtam rá. Kocogtattam az üveget, letessékeltem, ekkor derült ki, hogy miért van ott: a másik azonnal megtámadta, de nagyon agresszíven.

Másfél napig kuporgott a szűrő tetején, ma néha visszatámad, de a dominánsabb fél nem engedi vissza a barlangba.

Ami még furcsább: az "üldözött" kifakult két nap alatt. Mintha kihipózták volna.


Mire véljem ezt a viselkedést tőlük? Normális, hogy hetekig egy barlangban laknak, láthatóan kedvelik egymást, majd ilyen ádáz harc veszi kezdetét? A kifakulást végképp nem értem...


2013. máj. 30. 20:04
1 2
 11/11 YourDestiny ***** válasza:
Az akvárium magasságát feleslegesen növeled, afrikai sügereknél az alapterület, leginkább az akvárium hossza a fontos.
2013. jún. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!