Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem rég vettem egy egy nőstény...

Nem rég vettem egy egy nőstény Ramirezit a már meglévő hím mellé és arra lettem figyelmes, hogy a hím mindig elkergeti néha még bele is csip, nem hagyja szegényt enni sem, ez normális viselkedés náluk?

Figyelt kérdés
azt olvastam ,hogy eléggé terület védők de én úgy gondoltam ,hogy csak a hímmel rivalizál ennyire na de a nősténnyel is ? így hogy fog leikzázni ? :( Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 17. 21:31
 1/3 YourDestiny ***** válasza:
A nősténnyel is előfordul, ha nem egyszerre vetted meg a halakat. Még utóbbi esetben sem mindig fogadják el enymást, van, hogy tetszik az a nőstény, van, hogy nem. Vicces, de ez van. Természetesen a környezettől is sok függhet. 100 liter alatt nem érdemes ramirezizni, hiába írnak egyes helyeken kevesebbet. Az akvárium egyes részeiben nem árt, ha van elegendő tereptárgy, menedék. A sűrű növényzet is segíthet. Ha a későbbiekben mindezek ellenére is balhé lesz, akkor a nősténynek mennie kell.
2013. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát az én aksim 90 literes de nem hiszem hogy ez nagy baj lenne , [link] itt olvastam hogy lehet 80 literesben tartani azért is vettem amúgy rengeteg búvó hely van benne és élő növényzet szinte alig találkoznak meg eléggé komótos a mozgásuk is :) de azt is megfigyeltem hogy a nőstény próbál felé közeledni barátkozni de ö mindig elkergeti nagyon érdekes :)
2013. jan. 17. 22:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel nem tetszik a hímnek a nőstény, de a nősténynek viszont tetszik a hím és ezért akarja "elzavarni" mert neki nem tetszik a nőstény
2013. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!