Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügéres akváriumban lehet...

Sügéres akváriumban lehet növénytápot használni?

Figyelt kérdés
Igaz csak anubias van benne de az egyiknek már sárgul a levele.
2013. máj. 31. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha vannak növények lehet persze, csak nagyon keveset, és lényegesen a gyári dózis alatt,és a víztömeghez igazítva nem az akvárium méretet kell figyelembe venni, mondjuk én társasban a nirtát tartalmú tápoktól tartok, inkább valami nitrát mentes, mivel a halak termelnek eleget.


Anubiasnak is jót tesz a táp, lehet ha lassabb növekedésű fajta akkor gyökértáp jobb lenne.


Olvastam van micro tápod azt esetleg egy kicsit lehetne, macrot én társasba nem nyomnék a 49% nitrát tartalom miatt, akkor inkább profito.

Ki lehet könnyen matekolni egy nyomás menyi mg/kiterel tolja fel a nitrát szintet ha meg van az aksid víztömege.

Én úgy társasba 15-20 mg/ liter között tartom jónak.

15mg/liter alá menni csak nagyon drasztikus vízcserékkel, és pár darab hallal lehet.

2013. máj. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De lehet majd valaki rutinosabb sügeres ad jobb tanácsot, nekem csak egy növény nélküli pici, köves, sügeresem van, a társas növényes aksik mellett.
2013. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jav"49% nitrát tartalom miatt" bocs 49g/liter
2013. máj. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
GA micro és macro tápom van.Nem tudom hogy ez mennyire jó vagy nem a multiknak.Inkább ne tegyek semmit?
2013. máj. 31. 10:19
 5/10 Platypus ***** válasza:
A GA tápok nem jók ide. A makróra nincs szükség mivel egy anubiasnak eleve kicsi a nitrátigénye, egy sügéresben meg egyébként is van elég. A mikro viszont nem adagolható magában, mert a kálium nagyon fontos és az a makróban. Az ilyen mezei bolti tápok mikroelemeket meg káliumot tartalmaznak. Akármelyik jó lehet, egy anubiasnak nagyon minimális igényei vannak.
2013. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:GA micro és macro tápom van"


Akkor jól rémlett hogy írtad ezt valahol, teljesen rendbe van ez a táp, csak ez fejlett tápanyagozásra van beállítva, erős fény és lehetőleg co2 beoldással, vagy szénforrással együtt használatos, dús növényzethez dukál, és inkább csak nano halakhoz, amik a baktérium tevékenység lévén nitrátot állítanak elő.


Magyarul növényesbe ahol nincsen hal, vagy csak nano gárda, és a nitrát feltorlódás végett ami algásodáshoz is vezethet a magas nitrát szint miatt 50%vízcsere dukál.


Egy nyomás az 49mg/ liter plusz nitrát a vízben a macro komponensnél. Ha tehát 50 liter víz van az aksiban ha a gyári adagolást követed ez majdnem 3 nyomás, akkor 3mg/literrel toltad fel a nitrát szintet, ennyit kell felvetetni a növényekkel, de a halak is termelik a nitrátot, ami miatt vizet cserélünk.


Tehát nem jó a sügéresbe ez a táp szerintem.

Nitrát és foszfor mentes táp kellene, ami biztonságos gyártótól van, régóta bizonyít az a profitio.


Erős pilács, nano halak, vagy nincs hal,co2 pótlás, nagy vízcserével akkor jó a G:A táp.


Kevés profito mehet szerintem, vagy gyökér táp, vagy gyökér táp + kevés G.A micro.

Macro nem.


Gyökértáp csak akkor ha nem ajzat rendész sügérről van szó!

2013. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Platypus látom irt, igen a kálium kimaradt.


Egyszerű amúgy a történet, ránézel egy növényre, és meg lehet állapítani mi kell neki.

Erőteljes növekedés az a nitrogén igényes növény(nitrát formában)

Élénk színezetű az a kálium igényes, az erőteljes növekedésűnél fokozottan kell biztosítani.

Foszfor az csirázás, gyökérzet, elágazások ha ilyen növény van akkor azoknak jó ha van biztosítva, de minden akvában képződik.

A micro elemek a fő 3 N.P.K beépülését segítik elő.

Általában a helyes npk arány dísznővényeknél amelyek nem hoznak termést 10-5-28+ micro abból jelentős a kalcium és a magnézium, egyes növényeknek a vas, bór, jód, igénye magasabb.


Tehát ezt egy kis adag profitóval megoldod, abba micro elemek vannak, meg az alap 3 elemből kálium, halak adják a nitrogént.


De mint írtam nagyon kevés kell.

2013. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az aljzatrendész sügér szóhasználat nagyon tetszett. A GA tápokat én is növényesben használom. Csak gondoltam hátha ide is megfelel. Megfogadom a tanácsaitokat, és köszönöm a gyors válaszaitokat
2013. máj. 31. 12:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én meggyhasú hímemhez képest egy páncélos harcsa hadosztály csak kispályás lehet, egy nap alatt aláásta a 25 centis 2 kilós szőlőtőkét, kihordja a szájában az aljzatot:) Pedig 5 barlang, odú van neki és a párjának, de minden nap van egy ilyen manőver, néha nem kihordja hanem szorgosan köpködi befelé az aljzatot, jópofa kishal.


[link]


[link]

2013. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"köszönöm a gyors válaszaitokat"


Szívesen.

2013. máj. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!