Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen pumpát vegyek?

Czövek Béla kérdése:

Milyen pumpát vegyek?

Figyelt kérdés

Akkor hát adott a kérdés: Milyen pumpát vegyek?

Aksi: 200 liter, tartály: ~5 liter, emelnie kell: ~30cm, 16-os szilikoncső.

Szűrőanyagok: ülepítő rész:~3cm, ritka szivacs 3cm, siporax~1liter, sűrű szivacs 3cm, agyag cserép összetörve kosárban~1liter, perlonvatta, perforált lemez, hogy ne szívhassa be a vattát.

Mit ajánlotok, ami megfizethető és elegendő, hogy a levegőt is befújja? ( linkek is jöhetnek )



2013. máj. 31. 20:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

A HL-BT700 690 Liter/ óra az jól végezhette a dolgát amíg végezte, szerintem nem került elég víz a rotor térbe, párszor túl hevülhetett, akkor meg beáll, meg ha nagyon folyt a perlon, betaknyosodik a zúzott cserép akkor erőlködik, az sem tesz jót neki.

Társasba nem olyan jó a perlon ahhoz kevés ez a pumpa.

2013. máj. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Tehát én ennyit tudtam segíteni, ha segítettem egyáltalán.

Perllon vatta nélkül 700 literes, peronnal esetleg a szívó ágra az akvába ha huzol szivacsot akkor inkább 900-1000 liter/ óra a 700-as szerintem elfüstöl megint, károsodik a tekercselés vagy a rotor.

Kazánkeringetőről adat tábla vasárnap, gyerek ballag az oviból úgyhogy hétvégén nem tudok lenni írni.

De tegyél fel egy igazoló kérdést hátha valaki mást mond.

A keringető itt olvasható: [link]

2013. máj. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket is.
2013. jún. 1. 09:07
 14/27 anonim ***** válasza:

Ilyen nagyon barkács módszerrel leteszteltem, 1-es fokozaton 20mp/10 liter víz az 1800-liter/óra ez egy kicsit nagyobb széria 35W de kajak.

Van videó is, fojtható szerintem rendesen, nekem nagy aksira kell majd arra jók lesznek.


Hangja nincs, a felvétel csalós, kicsit gáz a minőség de elég jól aprítom a telefonokat komolyabb műhely környékén nem játszik.


[link]

2013. jún. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Tegnap volt pár perc időm tesztelni, megszámoltam ma megint a másodperceket 1-es fokozaton 25mp a 10 liter, az 1440 liter/óra, emelési magasság lehet van 5 méter is.


Az enyém fogyasztása 35w az havi 1000ft körül van, mondjuk egy "Termék Leírás A belső szűrő teljesítménye 1050l/h, 28W," így végülis nem olyan sok.


Az a baj az előző szűrőddel hogy erő is kell a szűrőrétegeken áthúzni a vizet, a "hailea HL-BT700" meg csak 10w, a perlonhoz meg erősebb 15w kellene.

2013. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Most egy ilyennel szemezgetek:

[link]

Egész szimpatikusak az adatai, bár ez is csing-csung, de nem tizenx ezer, hanem csak 3K és helyben van.

Vélemény?

2013. jún. 3. 15:32
 17/27 anonim ***** válasza:

Huu ez jó erős 19w és 1800 liter/óra


Régebben filkóztam egy képleten, az a lényege hogy 30cm/perc áramlás alatt tudnak csak a baktériumok megtelepedni a szűrőfelületen.


A te esetedben 8x8x3.14x30:1000x60= 361 liter/órás szűrő kell, ezt a teljesítményt egy 700 liter/órás szűrő hozza ami a szűrőanyagok tömődése és a rácsatlakoztatott tömlő hossza miatt kb 300 liter/órára csökken.

Az 1800-at nagyon kellene fojtani hogy az ennyire lemenjen és akkor már lehet károsodik a szűrő is. A perlonvatta miatt lenne indokolt az 1000 liter körüli, nélküle szerintem a 700 literesed is bírta volna.



"30cm/perces maximális áramlás, vízoszlop emelkedés számítása.

Négyzet vagy téglalap szűrőtartály esetén oldalak centiméterben megadva:

aXa vagy axbx30:1000X60=maximális pumpateljesítmény


Kör szűrőtartály esetén:r=átmérő fele centiméterben megadva

rxrx3.14x30:1000x60=maximális pumpateljesítmény


Nem egybefüggő szűrőanyag esetén a többletáramlás elhalad a különálló szűrőanyagok között, így a maximális áramlás lényegesen több is lehet. "

2013. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

A lényeg 160-as alapterületű csövet írtál a hossz lényegtelen, a vízoszlop emelkedés így az alapterület számít, arra meg rengeteg az 1800 liter/ óra

A prelonvatta lesz a kulcsszó, attól megdöglik társasban minden szűrő, talán a magasabb vattaszámú de alacsony vízforgatással rendelkező gyári külsők bírják, az meg általában gyári. Eheimek bírják meg gondolom a H.A.C győztes se véletlen tett 35W pumpát 1400liter/órával arra a tartályra, ránézésre az se volt olcsó az biztos peronvattával ment a győztes növényesen.

2013. jún. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Hát ezt a 300 l/h körüli nyomást most is hozza, de ez egyenlő a nullával.

Ahhoz, hogy a baktériumok megtelepedjenek tény, hogy lassú áramlás kell, de ha a motor vízszállítására alapozol elég sok hiba csúszhat a számításba.

A legjobb az lenne, ha a szűrő anyagok közé lehetne tenni egy áramlásmérőt és annak a segítségével belőni a motor teljesítményét, hogy a szűrőanyagban legyen meg az általad említett 300 l/h áramlás.

Ha ez kivitelezhető nem kell számolgatni ide-oda.

De talán még jobb lenne ha a szűrőanyag közé épített áramlásmérő egyben vezérlő is lenne, amely a pumpát vezérli és ahogy telik megfele a szűrőközeg, annak függvényében növelné a pumpa teljesítményét mondjuk egy frekvencia váltóval, amit ipari motorok sebesség állításához használnak.

Ez kivitelezhető, csak erre se időm, se energiám, se pénzem nincs, de mint elmélet elég jól hangzik nem?

Végül is a fenti pumpa folytását /ha kell/ meg lehet oldani a kinyomó és beszívó csöveken lévő csappal is.

Ez efektíve részletkérdés.

A tényleges kérdés, hogy elegendő-e a linkelt pumpa minimum-ként?

2013. jún. 3. 17:50
 20/27 A kérdező kommentje:

Ha már 30cm/perc.....

[link]

2013. jún. 3. 18:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!