Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen pumpát vegyek?

Czövek Béla kérdése:

Milyen pumpát vegyek?

Figyelt kérdés

Akkor hát adott a kérdés: Milyen pumpát vegyek?

Aksi: 200 liter, tartály: ~5 liter, emelnie kell: ~30cm, 16-os szilikoncső.

Szűrőanyagok: ülepítő rész:~3cm, ritka szivacs 3cm, siporax~1liter, sűrű szivacs 3cm, agyag cserép összetörve kosárban~1liter, perlonvatta, perforált lemez, hogy ne szívhassa be a vattát.

Mit ajánlotok, ami megfizethető és elegendő, hogy a levegőt is befújja? ( linkek is jöhetnek )



2013. máj. 31. 20:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Bőven elég, csak az elején fojtsad, teszteld egy 10 literes vödröt menyi idő alatt tölt meg.


"Ez kivitelezhető, csak erre se időm, se energiám, se pénzem nincs, de mint elmélet elég jól hangzik nem? "


Nem elmélet gyakorlatban is működik már, csak cenz drága. Eheimbe van ilyen pc re rá lehet telepíteni és wifin küldi az adatokat a külső szűrő, és számítógépről vezérled.

Biztos lehet kapni külön is vezérlést, de ez már nagyon luxus kategória.


Igazad van, csapot rá és hali, max célszerű úgy betenni a nyomó ágat hogy lásd csobogni a vizet, ezzel lehet meg is oldod a levegőztetést, ha kicsit leapad akkor tömődnek a szűrőanyagok és nyitsz a csapon.


Vagy teszel a nyomó részre egy porlasztó adaptert, amit akár az új szűrőhöz adnak, így a bubikból lehet látni mikor kell nagyobb víznyomás és nyitsz a csapon.

2013. jún. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje: Ha már 30cm/perc.....

[link]


Ez egy össze googlezott baromság, Gyors szűrő lassú szűrő röhej, szerintem ennek nincs akváriuma, a JBL e900-nál bemásolta a gyártó leírást, meg az atmannál is.


A JBL a leglassabb szűrők egyike otthon az e900 400 literrel dolgozik jól beállt szűrőanyagokkal, az e 700 meg 300L/órával, az ista a legrosszabb bio anyagban azt javasolja, össze googlizta. Meg hülye az áramlathoz is "Ami még fontos: ha gyors szűrőt használunk, hagyjuk is, hogy gyors legyen :--) ne fojtsuk le a nyomó ágon esőztetővel, buborékolóval. Egy tölcsér a beömlőn, és kész."


Ha leszűkíted egy diffuzorral akkor fogja messzire nyomni a vizet, nem volt még locsoló pisztoly a kezében, meg a kerámia a legjobb szűrőanyag, az kb annyit és mint a slag karika, mechanikaira jó.

2013. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ja meg gyors szűrőbe " Perlon a tetejére" köszi a linket rég nem olvastam ekkora hülyeséget, jó egy kicsit nevetni.
2013. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy gőzgép.... :D

Na, de a lényeg vegyem meg vagy ne vegyem meg?

Az adatok alapján a rendszer minimum igényét kielégíti.

2013. jún. 4. 07:00
 25/27 anonim ***** válasza:

Tehát erről van szó: [link]


Én erősnek tartom a te tartályodhoz, de az általad használt két anyag "agyag cserép összetörve, perlonvatta," drasztikus mértékben lefojtja a szűrődet, én ezt a két anyagot kerülöm külső szűrőben, gyűrű forma anyagokat és szivacsot használok. Ha ragaszkodsz a fenti két anyaghoz akkor kell ekkora teljesítmény, tehát vedd meg.


Ha kihagyod a két fenti anyagot akkor sok ez a pumpa, egy 700 literes elég.


(gyűrű forma anyag nehezebben taknyosodik be, tömődik el.

2013. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

De tegyél fel egy igazoló kérdést, add meg hogy zárt 160-as pvc tartályod van, perlonvatta meg siporax van a szűrőben, és ez a pumpa megfelel vagy sem, a pumpa a szűrőházban van, nem az akváriumban teljesít mechanikai szennyeződésre élőszúrest.


Mást szerintem nem kell beleírni mert összekavarja a jó népet. Arra nem írok, lehet más okosabbat mond.

2013. jún. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Hát, erre is csak te válaszoltál.....

Akvarisztikai fórumokon is kérdeztem, de ott azt taglalták, hogy még ez is gyenge lesz, meg, hogy csing-csung és csak szopás lesz vele, meg, hogy kb a felét tudja, mint ami rá van írva.

Majd eldől.

3K az ára, ha nem válik be, hát mégse 10-enX ezreket bukok rajta.

Saját vélem szerint elég lesz, ha 2-3 évet megy, már megérte. Mégis csak erősebb, mint egy belső szűrő fej egysége, ami szintén csing-csung, az is ment 3 évet belsőként, meg pár hónapot külsőként. :D

2013. jún. 4. 08:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!