Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik legyenek még mellé?

Mik legyenek még mellé?

Figyelt kérdés
Aranyhalat kapok. Vennék még mellé valamilyen halat. Azokra a kicsikékre gondoltam, amik csillognak a vízben, de nem tudom, zavarja-e az az aranyhalat. De az is lehet, hogy másmilyen hala(ka)t választanék mellé. Ha pici a hal, az nem zavarja? Állítólag az aranyhalak gyorsan nőnek... Vagy vegyek mellé még egy aranyhalat? (nem mintha magányosnak gondolnám a halat, bár nem tudom, magányos-e ha egyedül van. Csak több halat szeretnék) Előre is köszi a válaszokat!

2013. jún. 16. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Mekkora akvárium?

Milyen szűrés?

2013. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát akváriumot még nem néztem, mert ha a hal mégiscsak egyedül lenne, akkor elég lenne, ha kisebb, de ha többen lennének, akkor persze nagyobbat vennék. Egyenlőre ez a kérdés.
2013. jún. 16. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Legalább 150 liter legyen, jó erős szűréssel(az aranyhalak sokat ürítenek),3 hallal (megnőnek 20-25 cm-re)
2013. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké, köszi :)

És (ha nem tudsz, nem muszáj segítened) milyen halakat vegyek mellé? Mert ha jól megvan a kisebbekkel-nagyobbakkal, akkor vennénk mellé nem aranyhalat, hanem mást. Láttunk egy csomó színeset, kicsit-nagyot, és nagyon tetszenek

2013. jún. 16. 21:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Aranyhalat nem lehet társítani, csak aranyhallal. De aranyhalból is annyi tenyészváltozat van, hogy úgy nézhet ki, mint ha háromféle halad lenne.


Csak a legfontosabb, hogy legyen meg a 150+ liter, és nagyon jó, erős szűrés.

2013. jún. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor majd egy-két aranyhalat veszek mellé majd.
2013. jún. 16. 21:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nyáron veszel aranyhalat, akkor hűteni kell a vizét, mert 25 fok fölött már beájul a hőségtől. Ez hidegvizi hal és olyan 20-22 fok idális neki.


Amiket meg láttál sok színeset, pl guppi, platti, szifó, molly és egyebek, ezek mind trópusi, melegvizi halak, 24-27 fok közt lehet őket tartani. Ők bírják a nyarat.

2013. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Aranyhalat nem javaslok társítani. Hidegvízi faj, nem igazán találsz megfelelő halat, amellyel egyezne a hőmérsékletigénye. 23 fok alatti vízben érzi jól magát, efelé sohasem szabad engedni a víz hőfokát. Ahogyan írták, az akvárium 150 literes legyen, inkább 200. Az 3 aranyhalnak tökéletes, ha van egy jó erős szűrés. Ha a gyári külsőt drágállod, építeni kell egyet, esetleg összedobni egy szűrőakváriumot. Az aranyhalak anyagcseréje valami eszeveszett gyors, falánkak, oda bizony szűrés kell a javából.
2013. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a kis színeseket válaszd, kisebb helyen is elférnek és nyáron nem kell kínlódni a hűtésükkel. Azaz ha 34 fok van akkor nekik is kell, de amúgy nem.
2013. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!