Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Miért fehér a víz...

Segítség! Miért fehér a víz az akváriumban? Miért döglött meg a hal?

Figyelt kérdés
Kis akváriumom van, benne 6 hal. Van levegőztető és fény is nekik. Múltkor bezöldült a víz, azt olvastam, hogy attól van, ha túl sok a fény. Azóta kevesebbet ég, de a víz mégis fehér lett és mára az egyik hal meg is döglött, bár a többinek semmi baja. Mi lehet a baj, mit rontok el? Naponta másfél órát megy a levegőztető és annyit ég a neon is. Ez túl sok vagy túl kevés? Ha túl sok akkor zöld alga lesz ha túl kevés akkor meg barna, nem? Akkor mitől fehér? Semmi vegyszert nem raktam bele meg semmit, sima csapvíz. 2kis akvárium van és ezeket szoktam cserélgetni. Múltkor, mikor a bezöldült az egyikben a víz, akkor átraktam ebbe őket, de most meg ez történt. Vannak növények is, semmi nem változott. Képet tudok küldeni, ha az valakinek segít valamit.
2013. jún. 16. 20:47
1 2 3
 1/25 Pendulum92 ***** válasza:

Nem írtál konkrét dolgokat igazán, de már ennyiből is elég vészjósló a helyzet.


Pontosan mekkora akvárium

milyen szűrés

milyen halak

és bármi még ami az eszedbe jut

2013. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Hány liter?

Milyen szűrés?

Milen halak?

2013. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor írtuk :D
2013. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Ugyanazt :)
2013. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium, milyen szürő van hozzá, milyen fénnyel világitasz, Milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz? Mennyikt etetsz? Ha ezeket az adatokat nem irod meg nehéz segiteni.
2013. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Itt valószínűleg az a baj, hogy túl kicsi az akváriumod, kéne egy megfelelelő vízmennyiség a halaknak, és kéne bele egy jó szűrő, ami éjjel-nappal megy. A levegőztetőt ki-be kapcsolgatni sem jó ötlet.


Az vagy menjen folyamatosan, vagy ne menjen egyáltalán, ha van egy szűrőd és fodrozza a vízfelszínt.

2013. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Kb. 10 literes az akvárium. 2kis harcsa, 2fekete molly, és még 2 ilyen:

ezeknek nem tudom a nevét (az egyik ilyen döglött meg)

[link]

A levegőztetőt az obiban vásároltuk, ilyen:

[link]

2013. jún. 16. 21:07
 8/25 A kérdező kommentje:
Neoncső van fénynek, és most 2hete cseréltem a vizet, mert addigra lett rossz. Nem adok nekik túl sok kaját, csak annyit amennyit megesznek, 2-3naponta.
2013. jún. 16. 21:09
 9/25 Platypus ***** válasza:
Az a csoda, hogy a többi halad még nem döglött meg. 30 liter alatt törvény tiltja a haltartást. A halaidnak még ez is kicsi lenne. Állandóan üzemelő szűrő nélkül pedig nincs biológiai szűrés, a halaid a saját vizeletükben úsznak.
2013. jún. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy eddig nem zártak börtönbe, mert kb 15éve van ekkora akváriumom. Eddig csak guppik voltak benne, és semmi probléma nem volt. ilyen a víz:

[link]

2013. jún. 16. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!