Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Miért fehér a víz...

Segítség! Miért fehér a víz az akváriumban? Miért döglött meg a hal?

Figyelt kérdés
Kis akváriumom van, benne 6 hal. Van levegőztető és fény is nekik. Múltkor bezöldült a víz, azt olvastam, hogy attól van, ha túl sok a fény. Azóta kevesebbet ég, de a víz mégis fehér lett és mára az egyik hal meg is döglött, bár a többinek semmi baja. Mi lehet a baj, mit rontok el? Naponta másfél órát megy a levegőztető és annyit ég a neon is. Ez túl sok vagy túl kevés? Ha túl sok akkor zöld alga lesz ha túl kevés akkor meg barna, nem? Akkor mitől fehér? Semmi vegyszert nem raktam bele meg semmit, sima csapvíz. 2kis akvárium van és ezeket szoktam cserélgetni. Múltkor, mikor a bezöldült az egyikben a víz, akkor átraktam ebbe őket, de most meg ez történt. Vannak növények is, semmi nem változott. Képet tudok küldeni, ha az valakinek segít valamit.
2013. jún. 16. 20:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%

Gratula!

Olyan krva nehéz utánanézni mindennek mielőtt élőlényt veszel magadhoz?

2013. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
A két harcsa amúgy január óta van ebben a kis akváriumban, és semmi baj nem volt velük, tiszta volt a víz, stb. Az állatkereskedésben az eladó azt mondta, ezek a halak jól megvannak együtt. Akkor lehet túl sok ennyi hal ekkora akváriumba? Dehát Guppiból több is volt egyszerre és semmi gond nem volt..
2013. jún. 16. 21:15
 13/25 A kérdező kommentje:
Egyébként nem azért tettem fel a kérdést, hogy leb*sszatok hogy mekkora hülye vagyok, hanem ha már így alakult segítsetek..dehát úgy látom itt nem sokat érek egy-két emberrel..
2013. jún. 16. 21:16
 14/25 anonim válasza:
Lehet öntött valaki tejet az akváriumba. Attól el szoktak pusztulni a halak.
2013. jún. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem öntött bele senki tejet, de köszi a hasznos választ..
2013. jún. 16. 21:36
 16/25 anonim ***** válasza:
72%
Erre még büszke is vagy? Szomoru. Neked is valami ilyen "király" élettér kellene.
2013. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%

Azért ilyen retkes mert nincs benne szűrő meg eszméletlen kicsi az akvárium és ráadásul a halaid sokat is piszkítanak.

Amúgy meg gondolom klóros vizet is öntöttél bele az akváriumba.

2013. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Senki nem büszke rá. 2napig hagytam állni a vizet, mielőtt beleöntöttem az akváriumba.
2013. jún. 16. 21:53
 19/25 Platypus ***** válasza:

Már bocs, de nagy hülyeséget csináltál, és ezért állatok szenvedtek és szenvednek. Dicsérjünk meg?

10 évig tartottál halakat úgy, hogy csak a szívósságuk tartotta életben őket egy borzasztóan alkalmatlan élettérben. Ez nem azt jelenti, hogy jó, amit csinálsz, hanem hogy az élet bámulatos dolgokat képes túlélni.

30 éve is voltak jó könyvek, amiket potom összegért meg lehetett venni használtan. Ha valakit érdekel, hogyan kéne tartani egy állatot, akkor tud tájékozódni.

Most probléma van, és megoldást keresel. A megoldás az, hogy alapvetően rossz az akváriumod, és helyre kéne tenni. Sokkal nagyobb hely kéne és egy rendes, állandóan üzemelő szűrő. 10 literben nem lehet kínzás nélkül halakat tartani, kicsiket és keveset sem.

2013. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 izomszörp ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ne haragudj de nagyon rosszul csinálsz mindent!


Ekkora akváriumba ennyi hal???

Jól írták 30 liter alatt nem tartunk semmilyen gerinces állatot!Erre törvény van!

A többiek nem bántani akarnak csak segíteni!!!

Újra kellene kezdened az egészet!

Olvass utána mindennek.

Akvárium,szűrés,vízhőfok,aljat,növények,világítás...és HALAK!

Mindegyik halfajtának általában mások az igényei. Nem mindegy mekkora akváriumban vannak tartva,milyen vízhőfokban. És persze nem tehetsz össze mindenféle halat!


Szerezz minimum egy 30 literes akváriumot, ha nagyobb az sosem baj! :)

Megfelelő szűrés nagyon fontos, ezekből is van többféle és fajta!

De mindig a halak igényeit kell nézni!!!


A legegyszerűbb ha itt feltennél egy olyan kérdést hogy milyen felszerelés kell pl:"50 literes akihoz amiben ilyen vagy olyan halakat tartanál"

Leírnak neked mindent!

És persze te is olvass sokat az akvarisztikáról.


Ja és új akváriumnál minimum 3 hét bejáratási idő van, addig halakat sem lehet bele tenni. Ennyi idő kell hogy be álljon a víz az akiban,többek közt a biológiai szűrés.

2013. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!