Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Miért fehér a víz...

Segítség! Miért fehér a víz az akváriumban? Miért döglött meg a hal?

Figyelt kérdés
Kis akváriumom van, benne 6 hal. Van levegőztető és fény is nekik. Múltkor bezöldült a víz, azt olvastam, hogy attól van, ha túl sok a fény. Azóta kevesebbet ég, de a víz mégis fehér lett és mára az egyik hal meg is döglött, bár a többinek semmi baja. Mi lehet a baj, mit rontok el? Naponta másfél órát megy a levegőztető és annyit ég a neon is. Ez túl sok vagy túl kevés? Ha túl sok akkor zöld alga lesz ha túl kevés akkor meg barna, nem? Akkor mitől fehér? Semmi vegyszert nem raktam bele meg semmit, sima csapvíz. 2kis akvárium van és ezeket szoktam cserélgetni. Múltkor, mikor a bezöldült az egyikben a víz, akkor átraktam ebbe őket, de most meg ez történt. Vannak növények is, semmi nem változott. Képet tudok küldeni, ha az valakinek segít valamit.
2013. jún. 16. 20:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

ez infuzória(ázalékállatkák pl:papucsállatkák,kerekesférgek...)amik túlszaporodtak

amúgy tényleg kicsi ez az akvárium

2013. jún. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Pendulum92 ***** válasza:

Azt kérdezed, hogy mi lehet a baj. Én annyit mondanék, hogy minden. Komolyan, semmit sem tudok mondani, amit jól csináltál.


Néha pár hal valami oknál fogva extra rossz körülményekhez is tud valamennyire alkalmazkodni, és ekkor a laikus úgy gondolja, hogy minden rendben van, jól érzik magukat.

2013. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Pendulum92 ***** válasza:

A kérdésed és a hozzászólásaid alapján megpróbálom összefoglalni, mit kéne máshogy.



Túl kicsi akvárium, ebben nem tud kialakulni egyensúly. Ezek a halak olyan 100 literbe valók méretileg, de nem csak a méretük a baj, hanem 6 hal úgy leterhel 10 liter vizet, hogy csoda ha nem 2 nap alatt pusztul el az összes.


Levegőztető és fény okés, de nem elég. Szűrő is kötelező egy akváriumba. Ráadásul állandóan működtetni kell, napi pár órára bekapcsolva többet ártanál, mivel nem tud kialakulni a baktériumkolónia, és a halakat zavarja az állandó áramlás váltakozás. A fénycsövet napi 8-10 órába kéne használni, a levegőzetőt éjjel-nappal. Az algásodás nem (csak) a fény hibája, hanem a sok bomlásterméké, ami a vízbe feldúsul, azon szaporodnak el. Részleges(!) vízcserét egy akváriumba hetente szokás 20-30%-ot úgy 2-300 literig, az felett lehet 2 hetente is. Persze ez nem vonatkozik a 10 literesedre, mivel ott tökmind1 mit, és hogyan csinálsz, nem fog menni.



Az eladónak pedig nem hiszünk, legtöbbnek mind1, csak vedd meg.


Szóval ha ezt a hobbit nem állandó gondokkal akarod űzni, én elvetném ezt a 10 literes akvárium dolgot, és beruháznék egy 50-100 literesre legalább, és a mérethez illő halakat választanék, megfelelő számban, megfelelő szűréssel.

Először inkább kevesebbet, úgy könnyebb fenntartani, amíg belejössz.

2013. jún. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
az tényleg igaz hogy 30 liter alatt tiltja a törvény de akkor mért árulnak a sok hobbi boltba 20 literes meg 15 literes akváriumokat??? és a gömb akváriummal mivan ? :DDDD én mem tartok halat de ezt muszáj volt megkérdeznem:)))
2013. jún. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 bamboochatheone ***** válasza:
Mert kis akváriumokból lehet garnélás akváriumot csinálni vagy nano méretű növényeset. Gömbakváriumból pedig lehet kaktusztartót vagy valami cukorkatartót csinálni.
2013. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!