Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A párzást követően mennyi...

A párzást követően mennyi idövel rak a corydoras ikrakat?

Figyelt kérdés
Van 4 corydorasom, 2 kisebb (3-4 cm), 2 mar kifejlett, es mar alig varom hogy ikrakat rakjanak. A kisebbek mar ivarerettek? Mennyi idő kell, mig ikrakat raknak a parzas utan?
2008. jún. 21. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a 2 kisebb is ivarérett lehet, de tudomásom szerint ikrázó halaknál nincs konkrét értelemben vett 'párzás'. Mikor a nőstény lerakja az ikrákat, ezzel egyidőben történik meg a haltejjel való megtermékenyítés, az állatok testén kívül.

Vannak elevenszülő halak is (pl. guppi, xifo, molli), de úgy tudom ezek a páncélosharcsák nem tartzoznak közéjük, s az ivari különbségek is nehezen észrevehetőek.

2008. jún. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom láttál-e már ilyen párzást, és ikrarakást, leírom milyen, nagyon látványos. A nőstények (akik nagyobbak, testesebbek) a has alatti úszójukat összerakják, mint az ember a két kezét a tenyerével befelé, és oda abba a kis üregbe potyognak belőle az ikrák. Az ikrák olyan 1-1,5 mm átmérőjű, sárga gömbök, ha jó közelről nézed, egy pontocska van mindegyikben. Mikor kipotyogott belőle olyan 5-7 db, elkezd keresni egy alkalmas helyet, ahogy mozdul, a hímek rögtön körülveszik, és ahol kiválasztotta, odanyomják az üveghez, levélhez, és letejelik az ikrákat közben. Ehhez megfelelő környezet kell nekik, olvass utána ha komolyabban szeretnél ezzel foglalkozni. Legyen egy nőstényre több hím, az a legjobb.
2008. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, még nem láttam, hogyan rakjak az ikrákat, remelem hamarosan látni fogom, de elötte mindenképp utána olvasok, hogyan bizositsak nekik megfelelő környezetet :)
2008. jún. 23. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!