Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Építettem egy külső szűrőt de...

Építettem egy külső szűrőt de nekem gyengének tűnik, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Az összeállítás így néz ki: 1db 40cm hosszú 110-es pvc cső a tetejébe beleszerelve egy atman at 305 vízpumpa.2x1.2méter pvc 12X2. 0 átmérőjű tömlő. Nincs elég nyomás ép hogy kifolyik a cső végén .
2013. jún. 21. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Leraktad a földre és nem nagyon tudja felnyomni a vizet magasra. Nem az a baj? Tedd följebb egy székre, vagy valamire.
2013. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán mert nem megfelelő anyagokból állítottad össze. Egyszerűbb venni egy profin megépítettet.
2013. jún. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Házi külsőnél csak rashel zsák,(krumplis zsák) gyűrű forma agyagok,slag karika, bergman cső, siporax, kerámia gyűrű tm 10, maximum tm 20 szivacs, más nem jó.


De a csövek hossza is befolyásolja a teljesítményt.

2013. jún. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs levegő a rendszerben?
2013. jún. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesítmény rendben lenne. Ha légmentesen zárt a rendszer, akkor az emelőmagasság is lényegtelen. Az lehet a baj hogy a keresztmetszet változik. Csak úgy vezetheted a szívó és nyomóágat, hogy keresztmetszet változás ne legyen. Teszem azt, ne legyen benne szelep (parasztoknak csap) aminek az átfolyó keresztmetszete kisebb lenne mint a szivattyú kimeneti, vagy akár a bemeneti ága. Függően hogy hová teszed. És természetesen ne törjön meg sehol. Érdemes megnézni a cső toldatokat, ha vannak. Amennyiben valahol tapasztalsz keresztmetszet csökkenést, ott használj "T" idomot, és duplázd meg az ágat. Mint matekból tudjuk bla bla, ha duplázzuk akkor az négyzetesen nő...bla bla....
2013. jún. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!