Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen alga és mit csináljak...

Milyen alga és mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Az anubiasomon elkezdett nőni valamilyen alga pedig már kezdtem örülni hogy minden rendben van.Sok pont van a levelén amiből ilyen girbe-görbe szálak állnak ki pontonként 2-5db milyen alga és hogyan tüntethetem el?Kézzel nem jön le.
2013. jún. 22. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

staghorn?


[link]


Vízcsere, kevesebb világítás

2013. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
és ha vannak bent barnuló növényi törmelékek, azokat szedd ki.
2013. jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ilyen: [link] akkor nagyobb vízcserét csinálok és kevesebb fényt köszi
2013. jún. 23. 11:41
 4/11 A kérdező kommentje:
esetleg ha így nem tűnik el van rá valami vegyszeres módszer házi vagy akár bolti?
2013. jún. 23. 11:42
 5/11 anonim ***** válasza:

algaevő csigák, vagy a törpeszívóharcsa lehet hogy eszegetné, nem biztos, nem tudom.

[link]


Én mini tengeribe növesztek olyan algát, de már rendesen kifüvesedett, megmutatom:

[link]

Jó nagy fényt csináltam rá és direkt nem cserélem a vizet. Kíváncsi vagyok be tudom e növeszteni vele az egész alját :D

2013. jún. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 YourDestiny ***** válasza:
Ismerem, nekem is volt a nanoban, több, mint egy hónapig sz@rakodtam vele. Valami nem jó a vízzel. A csigák le se sz@rják. Vagy valamilyen tápanyaghiánya lesz az anubiasodnak, és el kéne kezdeni tápozni legalább egy laza Neptun táppal, vagy pedig a napi 30 százalékos vízcsere két-három hétig. Már nem rémlik melyik vált be, jó pár hónapja kiiktattam, de makacs volt.
2013. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg a mosogatószivacs durva oldala lehozza. Ha óvatosan csinálod, nem lesz baja az anubias levélnek.
2013. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg mennyit világítasz? Ha jól rémlik én akkor a világítást is levettem 8-ról 6 órára.
2013. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 YourDestiny ***** válasza:
Persze amíg el nem tűnt.
2013. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
én alapbol nem világítok csak vagy5-6orat meg a tapozast most szüntettem meg mióta van addig nyomtam neki XDD
2013. jún. 24. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!