Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől halt meg a Sziámi...

Mitől halt meg a Sziámi harcoshalam?

Figyelt kérdés

1 hete vettem 1 hím bettát meg 1 nőstényt ( 10 literes akváriumba). Első nap a lány volt nagyon érdekes ,változott a színe rózsaszín,lilás-kék, és nem igazán úszott csak az akvárium alján "pihent".A hím udvarolt neki és ő úszkált is.

Pár nap múlva már a nőstény úszkált és a hím mozdulatlan volt , de evett mindkettő 2 nappal ezelőtt a fiúnak kampec

:( MIÉRT???



2013. jún. 24. 16:14
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
2013. jún. 24. 22:52
 12/39 A kérdező kommentje:
Amúgy ha az a a baja amit eddig írtatok akkor a nőstény miért nem halt meg?
2013. jún. 24. 22:54
 13/39 bamboochatheone ***** válasza:
Majd megfog. Egy képet linkelj már az akváriumról! Ha már annyira profi.
2013. jún. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 izomszörp ***** válasza:

Kedves kérdező!


Látom belinkelted a múltkori kérdésedet is.

Ott kérdeztem hogy mekkora az akváriumod.

Finoman fogalmazva csesztél válaszolni!


Ember normális vagy????!!!!

10 LITER KÉT BETTÁNAK?????

Szűrés meg minden nélkül????

Olyan ammóniamérgezésben vannak, csoda hogy eddig bírta a hím halad!!!


ÁÁÁ ilyenekre kár pazarolni minden jó tanácsot ha meg sem fogadják!!!

Ne is linkeld be az akváriumodat felesleges! Már ha annak lehet nevezni!


Komolyan csinálni akarod, akkor olvass és érdeklődj utána mindennek!!!

Csak a halaid sajnálom :(

Fogja már fel mindenki 30 liter alatt NEM tartunk gerinces állatot!!!!

2013. jún. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 Pendulum92 ***** válasza:
55%

Hidd el, ő is megfog, idő kérdése. Majd ha ő is megdöglött, csak elkezdesz hinni nekünk, vagy veszel még két halat, és azt is kinyírod. Te döntesz.


Amúgy nem kell link az akváriumodról, köszi. Az, hogy nem használsz szűrőt, önmagában feltételezi, hogy nem tudsz semmit a nitrogénciklusról, mondhatni fogalmad sincs az egész akvarisztikáról.


A jó gondoskodás nem az, hogy 1 héten 3 szor is kitakarítod az akváriumod. Egy jól működő akváriumot évekig sem kell kitakarítani, sőt, egy igazán profi sohasem takarítja ki teljesen, persze egy 10 literessel ez lehetetlen.

Csak azért hiszed, hogy ez jó, mert nem tudod hogyan kell őket igazán gondozni. Márpedig egy hal nem tud ugatni, sem nyávogni, ha nem érzi jól magát. Ezt úgy jelzi, hogy beteg lesz, és elpusztul.


Amúgy a boltban azért lehet 10 literben 20 hal, mert ott átmenetileg, az eladásig szállásolják el a halakat, nem tartják ott. El is szokott sok pusztulni ilyen helyen, ez idő alatt is.


A továbbiakban nem fecsérlem felesleges győzködéssel az időmet, sok hasonlóval beszéltem már, mint te, és a legtöbb kötötte az ebet a karóhoz. Néhányan pár kudarc, és hal kinyírása után belátják, hogy hallgatni kéne a tapasztaltabbak tanácsára, ezek a "tapasztaltabbak" elvileg ugyanazt csinálják, de valahogy kevesebb kudarccal, és sokkal régebb óta.

Amúgy te kérdezted, hogy miért halt meg a halad. Mi válaszoltunk, de ez nem tetszett, sajnálom.

2013. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

túl kicsi az akváriumod gondolom műnövények vannak benne...

én csak szaporításra szoktam ekkora akváriumba enni őket aztán visszateszem őket az akváriumukba de 10 liter nem alkalmas haltartásra szerintem inkább tarts artémiát vagy pajzsosrákot

2013. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Amit belinkeltem nem az én kérdésem volt :-) ,de amúgy ha jobban sajnáljátok az én volt halamat mint én magam Akkor ugorjatok utána a wc-be és próbáljátokdmeg újraéleszteni :-)
2013. jún. 25. 13:13
 18/39 A kérdező kommentje:
Izé-bogyó válasza értelmesebbnek tűnik , én is imádom az állatokat de ti menjetek állatvédőnek Ok? Amúgy a kereskedésben láttam már olyan halat ami hónapok óta ott van A 10 LITERES AKVÁRIUMBAN és semmi baja, ennyi erővel szüntessük be az állatkerteket, a cirkuszokat és minden olyan helyet ahol az állatok fogságban vanak a testméretükhöz képest kis helyen , NEM? Én nem arra vártam,hogy elkezdjétek magyarázni, hogy én milyen seggarc vagyok, hanem arra, hogy miért halt meg a hali, ti meg jöttök a törvénnyel , ha már gerinces állatok a törpehörcsögöket miben is tartják ( ismét a kereskedéseket hozom fel) kb. 10 literes terráriumokba,ketrecekben SZÜNTESSÜK BE azokat is ugye?!
2013. jún. 25. 13:28
 19/39 A kérdező kommentje:

Azért nem vaszem tudomásul mert hülyeség, és amit belinkeltem ott pontosan ugyanazok a tünetek állnak fent mint az én halamnál voltak .......

Köszönöm a válaszokat szerintem téma lezárva, csak azért okoskodtok mert az életben meg valószínűleg nullák vagytok és visszahúzódóak, itt visszaszolhattok akárkinek büntetlenül itt osztogathatjátok a pofonokat a szavaitokkal , amit amúgy nem mernétek inkább megkérdezem majd személyesen az egyik havertól akiben jobban megbízok és ha ő is azt mondja mint ti akkor eskü, hogy veszem a fáradtságot feljövök erre az oldalra és egyesével elnézést kérek :-) de addig mennyetek a pibe!!!!

2013. jún. 25. 13:43
 20/39 Pendulum92 ***** válasza:

Najó, még pár dolgot tudnod kell.



Mi nem azt magyaráztuk, hogy milyen seggarc vagy, csak elmondtuk, hogy miért halt meg a halad, aztán te egyből elkezdtél replikázni a teljesen értelmes, jogos válaszokkal is.


A kereskedésben addig tartják a halat, amíg el nem kel. Viszont a vevő jó esetben évekig gondoskodik róla. Azért mert a kiskutyát dobozban árulják, még nem abban tartod otthon is évekig.


Ez a törvény nem szőrszálhasogatás, hanem egy minimum életteret határoz meg, amiben lehet hosszú távon(akár évekig), egészségesen halat tartani.


Tehát ha kérdezel valamit, és mi elmondjuk a választ, ne háborogj azon, ha nem tetszik.


Mit vártál? Jajj, dejó neki abba a 10 literes mütyürbe, milyen ügyes vagy, szegény csak megütötte magát, vagy az igazságot?

2013. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!