Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy Sziami harcoshalat...

Vettem egy Sziami harcoshalat kb.2 napja es egy kagylot raktam bele. Most szereti vagy sem? (tobbi lent)

Figyelt kérdés
Szoval, vettem egy Sziami harcoshalat, keket, azt hiszem hogy lany..es ma raktam be az akvariumaba egy nagyobb kagylot mint o..mert olyat olvastam hogy kell legyen valamikis novenye vagy targya amibe eltud bujni...es most az uszonyai elegge kinyiltak es van amikor osszevissza megy mint egy bolond,es nem nagyon megy a kagylo kozelebe...amugy kb. 10 perce raktam be..amikor kicsit hozzaerek az akvariumhoz akkoris megy jobbra balra...most akkor orul a kagylonak vagy nem szereti?

2013. jún. 30. 15:54
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ha van otthon egy tiszta vödör, eressz bele vizet, és egy pár óra múlva öntsd bele a kis "akvárium"-ot, vizestől, halastól, mindenestől. Csak ugyanolyan meleg legyen a vördösvíz, mint az akváriumi.

Holnap majd veszel neki akváriumot. Addig meg el tudod olvasni azt a pár oldalt, amit linkeltem. Legalább nem úgy mész a boltba, hogy átverjenek, hanem előre tájékozódsz, mielőtt megint rád sóznának valami használhatatlan dolgot.

2013. jún. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
koszonom..el is fogom olvasni maris es ha tudok meg ma megyek a boltba egy akvariumot keresni neki :) es a hal amiota kivettem a kagylot jol van szoval van eleg idom venni remelem :) es megegyszer koszonom szepen :)
2013. jún. 30. 16:57
 23/26 Pendulum92 ***** válasza:

Én visszavinném, és először ezzel kezdeném:

[link]


Ha veszel egy 30 literes akváriumot( ne engedd, hogy rád sózzanak egy 10 literest, hogy az jó neki!), még mindig rengeteg dolog fog kelleni:


szűrő,fűtő,növények,világítás, hogy az alap dolgokat említsem.


Ez alaphangon 10-15 ezer forint( vagy ekkora értékű, nálatok használt pénz) Ha ezeket nem tudod neki biztosítani, inkább eltántorítanálak a haltartástól.


A régi felfogás az az, hogy ha úszik a hal, jó, ha nem úszik, nem jó. Mint minden, ez a hobbi is fejlődik, kezd elavulni ez a gondolkodás. Ma már a halak valós igényeit nézzük, próbáljuk biztosítani számukra a hosszú és boldog élethez szükséges feltételeket.


Ez a bettára vetítve egy minimum 30, de inkább 54 literes akváriumot jelent. Igaz, hogy kis "pocsojákban" él, ahol a vízszint nincs egy méter, de ez a pocsoja több kilóméter hosszú is lehet. Sőt, nem egy a helyhiány a gond egy pár literes vizesbödönnel, hanem ennyi vízben a víz értékeit sem lehet stabilan tartani. A ingadozás, és a mérgező anyagok feldúsulása pedig végez az állattal.

2013. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
jol van koszi mar megoldom ma veszek egy akvariumot ami kb ilyesmi ha talalok allatboltban csak ha talalok 30 literest veszek :) [link]
2013. júl. 1. 11:17
 25/26 anonim ***** válasza:

szűrő-fűtő-tető kell!

szűrő nélkül simán kipurcan neked addig amíg veszel egy másik akit, ami beérik.

2013. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
tudtommal a gömb akvárium tiltva van nem?!
2013. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!