Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kétéltű tulajdonosok! Amikor...

Kétéltű tulajdonosok! Amikor reggeltől estig munka vagy bármely más miatt nem tudtok otthon lenni, hogyan oldjátok meg az akvaterrárium hidegen tartását?

Figyelt kérdés
(A jégkockák reggel nem sokat segítenek a déli 35C° ellen, estére meleg az egész.)
2013. júl. 20. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam békák vannak. Csináltam nekik egy kis csobogót a terrárium közepére és egy locsoló szerkezetet, ami napi 2x felülről nyomja nekik 15 másodpercig az esőt.

Próbáltam egy PC ventillátort tenni a tetejére hűtésnek, de azt nem szerették. Elbújtak előle. Gondolom azért mert az szárít is, kiszáradhatott volna tőle a bőrük, és talán nem kedvez az állandó huzat sem nekik. A ventit végül inkább nem használtam.


Amikor vettem a terráriumot, szellőzés alig volt rajta, csak egy 5 centis csík rács volt a tetején. Ezt kevésnek ítéltem, ezért leszedtem az üveglapot a tetejéről, vettem egy nagyobb darab fémrácsot, FBS-el ráragasztottam. Most a tetejének a fele területén van szellőzés. Szerintem ez jobb. Nem füllednek be.


Más egyebet nem csináltam. Békák azért 30 fokon még elvannak, a lakásban nem nagyon van több, én nappal mindig lehúzom a redőnyt, h ne süssön be a nap.



Nem tudom milyen állataid vannak, de pl ha gőték, nekik ugye hűvösebb kéne, 25 fok alatt jobban éreznék magukat. Erre lenne egy ötletem, habár nem egyszerű kivitelezni.

Kéne venni egy USB-s mini hűtőt:

[link]

és egy kis vízpumpát, max 250 l/órásat, ennél nem kell nagyobb:

[link]

ráhúznál egy hosszú 5 mm vékony csövet a pumpa fújó ágára. A pumpát a vízbe tennéd. A cső közepét feltekerve a hűtőbe, a cső végét pedig vissza a vízbe. Ez hűtené.


Persze ez így valószínűleg túlhűtené, ezért a pumpát egy időkapcsolóra kéne kötni, ami csak néha kapcsolna be.

Azt ki kell sakkozni hogy mennyi időre és milyen időközönként, most mondok valamit, pl napi 3 x 15 percre, de nem biztos hogy ez a jó beállítás.


Más ötletem nincs.


Jó a mini hűtő helyett lehet nagy zárható hűtőtáskán is átfolyatni a vizet. Amit reggel telepakolsz jégakkuval, de ezzel foglalkozni kell, mindennap újra tölteni jéggel, mert ugye estére biztos hogy felolvad.

2013. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Ez hatalmas ötlet, köszönöm! Még semmilyen állat nincs benne, mert nem tudtam jól megoldani ezt, de így már csak ki kell kísérletezni a hűtési időt! Komolyan mondom 3 napig csak a netet bújtam, de sehol nem volt ilyen jó tipp... :)

2013. júl. 27. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!