Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 334 literre hány liter Siporax...

YourDestiny kérdése:

334 literre hány liter Siporaxot raknátok?

Figyelt kérdés
Illetve csak kb. 230, mert a többit elveszi a háttér. Meg 20 litert a 30 kiló aljzat. Tele se lesz töltve, szóval 200 liter vízre. 6 liter Sipora terveztem a bio részét, plusz előszűrés és mechanikai. Vízáramra áramlásgenerátor. Kezdek azon filózni, nem-e kalkuláltam kicsit alul a biot. Még egy hetem van változtatni. Mit szóltok, elég lesz?

2013. júl. 23. 22:34
1 2
 11/18 Pendulum92 ***** válasza:

"Meg 8 pH körül kevésbé veszélyes az ammónia, mint semleges vagy savasabb vízben."



Ebben viszont tévedsz. Savas pH-n csak ammónium van a vízben, ami nem mérgező. Semlegesen kb 1%, lúgos felé haladva egyre több a szabad ammónia aránya az ammónium rovására, mert ugye pH függvényében van az egyensúly.


"Az ammónia a vízben- és a talajban- nagyobbrészt szerves anyag biológiai lebomlására útján keletkezik, kisebb részben természetes redukciós (nitrátredukció) folyamatok útján is kialakulhat. Az ammónia a vízben proton felvételre és leadásra is képes, az ammónia és ionjának koncentrációjának a viszonya a víz kémhatásának a függvénye. A szabad ammónia erős sejtméreg. A víz pH-értékének és hőmérsékletének növekedésével megnő a vízben a szabad ammónia koncentrációja. "


Forrás: [link]

2013. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Pendulum92 ***** válasza:

"itt azt irják,hogy 1 liter siporax 34 liter vizet szűr meg."



Szerintem túlzás. Akkor az én 1 literemnek kevésnek kéne lennie, még is alig van ammónia a vizemben.

2013. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"itt azt irják,hogy 1 liter siporax 34 liter vizet szűr meg."


Nem azt írják, "34 liter keramikus szűrőanyaggal megegyező biológiai lebontó képességgel rendelkezik" tehát egy rakás semmire való kerámiánál többet tud.


A sera zacskó leírásán 200 litert írnak és itt is: [link]


A szűrőanyag menyisége a terheléstől függ, menyi ürülék, menyi növényi hulladék, nem mindegy hogy egy betta van meg műnövény, vagy 10 nagytestű hal esetleg egy rakás szétcsupált levél.


Pendulum92 nek van tapasztalata mire jó 1 liter siporax, a kérdezőnek van 2 literrel tapasztalata, nekem 3 literrel van, így ki lehet kalkulálni elég vagy sem a 6 liter ahhoz a hal állományhoz amit tervez.


Bár csalafinta a kérdés mivel ő tudta már amikor kiírta hogy elég, ez ilyen bevezető mint a boxban a felvezető zene, hogy készül valami, remélhetőleg láthatjuk majd a kész művet is, hogy lógjon az állunk a padlóig, a rutinjával szép sügeres lesz az biztos:)

2013. júl. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Zoli, rosszul olvastad.


Pendulum, 6-os pH és ezalatt van ammónium. pH 7 körül van 1% pH 8 körüli vízben 4% pH 9 érték körüli vízben pedig 25 a mérgező ammónia részaránya.

2013. júl. 24. 20:30
 15/18 A kérdező kommentje:

Vagyis ezek alapján épp fordítva, avagy magasabb pH-nál nagyobb mennyiségű ammónia kell ahhoz, hogy problémát okozzon. Nekem így jön le, bár kicsit ellentmondó abból a szempontból, hogy erősen savas közegben lényegében csak ammónium van.


Joci, igazság szerint valóban kiváncsi voltam mindenki véleményére a bioval kapcsolatban. Mondjuk úgy, hogy elégnek éreztem, de nem beton tutinak, így azért jól jött a megerősítés. :)

2013. júl. 24. 20:34
 16/18 Pendulum92 ***** válasza:

Nem, rosszul értelmezed, de elmagyarázom egy kicsit másképp is:


A vízben oldódó ammónia kétféle verzióban létezik. Az egyik az ammónium(NH4+), a másik a "szabad ammónia" (NH3), ami sejtméreg, az ammónium pedig nem.


Ezek egyensúlyban vannak egymással, és az, hogy mekkora mértékben van jelen egyik komponens, és mekkorában a másik, a pH függvénye.


pH 7 alatt a vízben az összes szabad ammónia átalakul ammóniummá, ami ártalmatlan.


Viszont pH 9 felé már viszont a szabad ammónia, vagyis a sejtméreg egyre nagyobb mértékben van jelen, az ammónium pedig egyre kevesebb lesz.


Tehát van egy csúszka, vagy számegyenes. 7-es szám alatt nincs mérgezés, de ahogy viszed jobbra a csúszkát, a nem mérgező anyag aránya csökken a mérgező javára.

2013. júl. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul értelmeztem végül is, de akkor nem volt túl jól megfogalmazva sem a forrásoldalon.
2013. júl. 24. 22:21
 18/18 anonim ***** válasza:

A 160-as murménásban nekem csak kb 3 liter siporax és 1 liter korallzuzi a szűrés, de ott kevés a hal.


Elmentem itthonról 5 napra és 2 mollit + 2 csigasügeret + 2 szúnyogírtó fogaspontyot beraktam neki kajának. Nem tudtam másképp etetni ha nem vagyok itt. Mire megjöttem 2 molli maradt meg, a többit bekajálta. Normál esetben naponta megeszik 2db 5 centis fagyasztott halat, általában ezzel tömöm.

2013. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!