Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi idő alatt nő meg a koi...

Mennyi idő alatt nő meg a koi ponty 1 méteresre?

Figyelt kérdés

Tervezek egy 300-400 literes akváriumot a szobámba, és nagyon tetszik a koi ponty. Nyilván egy ekkora akváriumban nem tarthatok egy kifejlett koit, ezzel tisztában is vagyok. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi ideig tarthatom a halat az akváriumban? Gondolom sok év kell neki, még eléri a végleges méretét.

Ezzel párhuzamosan folyamatban van egy kerti tó építése a kertünkben (ami várhatóan 2-3 év alatt lesz kész 120%-osan). Úgy gondoltam, addig nevelgetem a kis koit az akváriumban, amíg ki nem növi. Aztán kiteszem a tóba. :)



2013. júl. 30. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon lassan... 200 nap alatt olyan 60 dkg-ot nő, és 10 centit hosszabbodik... Igaz ez nem koi ponty volt, hanem tükör, de szerintem hasonló a helyzet. Szerintem évente számolhatsz 15-20 centivel.
2013. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
400 liter szerintem elég kb. 2 évre. de rohadt erős szűrés kell, arra készülj fel.
2013. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy elég nagy teljesítményű külső szűrőt terveztem:

[link]


Nem tudom, hogy mennyire neves márka vagy ilyesmi, de én jónak nézem... :)

2013. júl. 30. 13:57
 4/8 anonim ***** válasza:

hát ez édeskevés egy 400 literes akihoz.

home-made szűrő kéne ekkora akihoz.

2013. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na, akkor megszívtam.

Nem igazán értek a barkácsoláshoz. :(

2013. júl. 30. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Nevelheted akváriumba de óriási szűrés kell meg nyáron hűtés mert megdöglik a 30fokos akváriumba.Egyébként sem az akváriumban sem egy kis kertitóban nem nő meg 1méteresre maximum egy nagy tóba, kis kertitóba szerintem feleekkora sem lesz de ez a tótólis függ milyen lesz
2013. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én eheim 2213 használok
2013. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
am nekem vanak kis koijaim és énis akváriumba nevelem egy hónapja am ha kell szól 300/db
2013. okt. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!