Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek így jó lesz?

Szerintetek így jó lesz?

Figyelt kérdés

csinálunk majd üvegházat amiben lesz egy nagyobb tó

ezeket a halakat tenném bele: 1. platti 10-20,szifó 10-20

,guppi 10-20,endler guppi 20-30,molli 10-15, 1-2 hónap múlva amikor már születtek kicsik és a növényzetben elbújtak jönnének a békés halak és kisebb sügérek: anci 4-5,kékpajzsos páncélosharcsa 6-10,pillangó törpesügér 3-4,

meggyhasú sügér 3-4,torekátum 3-4,

2-3 hónap múlva pedig a ragadozók és nagyobb testű halak:

édesvizi rája (még nem tudom milyen fajta lesz) 2-3,

arowana 2-3,vitorlás hal 4-6,márványsügér 2-3,pacu 1-2,

szellem vagy bohóc késhal 2-3,vöröstorkú sügér 3-4,zászlós bölcsőszájú hal 2-4,sokúszús díszcsuka 2-3,


növények:

a part szélén a sekélyebb vízben(40-50 cm):brazil süllőhínár,nád,vízi lófark,csíkos káka,nyílfű

vizi jácint,kagyló tutaj,


mélyebb részeken(100-130cm):fokföldi tündérrózsa,kagylótutaj,vizijácint,


bárhol(sekély-mély):vallisneria,anubias,átokhínár,úszó májmoha,fodros vízikalász,jávai moha


szárazföldön állatok:tücskök,nappali gekkók vagy valami hüllő-kétéltű 2-5(tudnátok e valamit ajánlani?)

valami madár 2-4 pl pinty,hullámos papagáj


növények:bambusz,mimóza,fikusz fa,filodentron,cikász,

avokádó,golgotavirág,páfrányok(magyal páfrány,szarvas agancs páfrány...),orchideák,broméliák,tillandsiák,

fű,mohák,világító gombák farönkökön(panellus stipticus,...),banánok(rózsaszín...),jázmin,

meg lehet még valamit látok ami megtetszik :)


pár dolog:kövek(vízbe és partra),száraz fa(partra),valami ágak a vízbe,madáretető,



akkor így jó? mit ne tegyek bele mit tegyek?


sok búvóhelyük lesz a halaknak



2013. aug. 2. 18:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
meg csináltam egy nem túl jó rajzot paint-ten de nem tudom feltölteni :(
2013. aug. 2. 18:33
 2/16 anonim ***** válasza:
nem értem egy tóba enyihal ?meg eszik egymást.
2013. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Pendulum92 ***** válasza:
Aranyhallal egyszerűbb lenne, így télen is fűteni kéne a vizet valahogy.
2013. aug. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A ragadozók megennék a kis halakat.


Hüllők közül pl a madagaszkári nappaligekkó marha jól érezné magát egy ilyen helyen, de csak akkor ha télen is lenne minimum 24 fok bent, plusz lenne egy melegebb pont is, ami kb 30 fokos. Ha fázik odamehetne melegedni. De ezt télen hogy tudod ennyire befűteni amikor kint mínuszok vannak? Szerintem sehogy. Ahhoz már hőszigetelés is kéne.

2013. aug. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha tényleg megcsinálod és jól sikerül, akkor még belépőjegyet is szedhetsz.


Olaszországban láttunk hasonlót, de az egy rendes házban volt. Az első szobában kis kolibri madarak voltak, az ajtón lamellás műanyag függönyszalalag, hogy a madarak ne repüljenek ki, amikor valaki bemegy.


A másik szobában nagy papagájok voltak, volt közte beszélő papagáj is, aki köszöngetett állandóan.

A madaraknál műnövények voltak mindenütt asszem, hát úgy nézett ki..


A következő szobában levélvágóhangyák, botsáskák és mindenféle bogarak tanyáztak. Botsáska egy szekrényben volt, a hangyák szabadon az asztalon.

A tulaj rakott az egyik asztalra egy fém tálcára sok levelet, és az asztalon volt egy faág, ami átnyúlt egy másik asztalra. Azon a faágon sétáltak a hangyák ide-oda, vitték át a leveleket a másik asztalra amin volt egy akvárium tele földdel, mert az volt a lakásuk.


Volt egy kis kert is, ahol szabadon rohangásztak rikácsoló nagytestű madarak. Fogalmam sincs mifélék, mert a srác, aki körbevezetett minket, angolul mesélt.

2013. aug. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
akkor már kezdhetem a szobámban XD
2013. aug. 2. 20:19
 7/16 A kérdező kommentje:

szerintem nem ennék meg az összes kis halat a ragadozók

mert úgy terveztem meg a tavat hogy nagyon sok búvóhelyük

legyen ágak sekély víz gyökerek növények meg szaporodnak úgyhogy mindig lenne utánpótlás (szerintem)

2013. aug. 2. 20:36
 8/16 Pendulum92 ***** válasza:
És hogy fűtenél?
2013. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
hát ez az egy gond nem tudom hogy hogy :( ezt el is felejtettem megkérdezni
2013. aug. 2. 21:18
 10/16 Pendulum92 ***** válasza:
Ha ezt nem tudod, inkább maradj az aranyhalnál, az bírja télen is, ha elég mély a víz.
2013. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!