Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek így jó lesz?

Szerintetek így jó lesz?

Figyelt kérdés

csinálunk majd üvegházat amiben lesz egy nagyobb tó

ezeket a halakat tenném bele: 1. platti 10-20,szifó 10-20

,guppi 10-20,endler guppi 20-30,molli 10-15, 1-2 hónap múlva amikor már születtek kicsik és a növényzetben elbújtak jönnének a békés halak és kisebb sügérek: anci 4-5,kékpajzsos páncélosharcsa 6-10,pillangó törpesügér 3-4,

meggyhasú sügér 3-4,torekátum 3-4,

2-3 hónap múlva pedig a ragadozók és nagyobb testű halak:

édesvizi rája (még nem tudom milyen fajta lesz) 2-3,

arowana 2-3,vitorlás hal 4-6,márványsügér 2-3,pacu 1-2,

szellem vagy bohóc késhal 2-3,vöröstorkú sügér 3-4,zászlós bölcsőszájú hal 2-4,sokúszús díszcsuka 2-3,


növények:

a part szélén a sekélyebb vízben(40-50 cm):brazil süllőhínár,nád,vízi lófark,csíkos káka,nyílfű

vizi jácint,kagyló tutaj,


mélyebb részeken(100-130cm):fokföldi tündérrózsa,kagylótutaj,vizijácint,


bárhol(sekély-mély):vallisneria,anubias,átokhínár,úszó májmoha,fodros vízikalász,jávai moha


szárazföldön állatok:tücskök,nappali gekkók vagy valami hüllő-kétéltű 2-5(tudnátok e valamit ajánlani?)

valami madár 2-4 pl pinty,hullámos papagáj


növények:bambusz,mimóza,fikusz fa,filodentron,cikász,

avokádó,golgotavirág,páfrányok(magyal páfrány,szarvas agancs páfrány...),orchideák,broméliák,tillandsiák,

fű,mohák,világító gombák farönkökön(panellus stipticus,...),banánok(rózsaszín...),jázmin,

meg lehet még valamit látok ami megtetszik :)


pár dolog:kövek(vízbe és partra),száraz fa(partra),valami ágak a vízbe,madáretető,



akkor így jó? mit ne tegyek bele mit tegyek?


sok búvóhelyük lesz a halaknak



2013. aug. 2. 18:31
1 2
 11/16 Pendulum92 ***** válasza:
De ha mindenképp a teljes táplálékláncot fel akarod vonultatni, rakhatsz bele hazai hidegvízi ragadozó halakat is.
2013. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
az már 6 éve megvan :D
2013. aug. 2. 21:44
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálam egyik télen sokáig kint volt a lakásban a madagaszkári nappaligekkóm, fűtöttem a lakást 24 fokra. A kályha fölé ment az ablakra napozni/ melegedni. A kályha forró részeire nem ment rá, okos állat. Amikor meg akartam fogni, akkor felszaladt a falon, egész a plafonig, nehogy el tudjam kapni. Szerintem több mint 4 méter magas a plafon és simán elmászkált ott fejjel lefelé is. Aztán átment a másik szobába, ott rázártam az ajtót, hogy eben a szobában tudjak szellőztetni. Vizet az akváriumból ivott. Néha a nyitott akvárium tetején a lámpára is ráfeküdt melegedni, de az sem volt forró. Tücsköt egy vödörbe tettem neki az ablak alá, néha lejött enni, tehát feltalálta magát. Nem kellett félteni.

1-2 hónap múlva vettem észre, hogy végigszarta egy helyen a falat, meg az ajtófélfát. Szivaccsal lemostam, de újra is festettem a falat azon a részen, mert nem jött le teljesen a dzsuva :D Ekkor megelégeltem és megfogtuk az állatot. Beraktam a relatíve nagy terráriumba, ami 90x35 alapterületű és 60 cm magas volt. Ha láttad volna milyen mérges volt, ott csapkodott, nagyon ki akart jönni.

Aztán amikor már 2 hónapot bent volt, úgy megszokta, hogyha levettem a terrárium mindkét ajtaját lemosni, akkor is csak ott állt bent és nem jött ki.

2013. aug. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A sisakos kaméleonom hülyébb volt, ezt nem lehetett kint hagyni. Amikor kiszökött a szuper nyitott terráriumából, ami egy vitrines szekrény volt valójában, akkor felment a függöny tetejére, és 4 méter magason ott ült a karnis tetején. Nem jött le magától. Egy bottal kellett leszedni, aminek a végére egy ágas-bogas faágat szigetelő szalagoztam. Azt elé raktam, rámászott és úgy levettem onnan, aztán visszatettem a terráriumába.


Következő alkalommal megint kimászott, és barátom ruhái egy kis szekrény tetejére voltak ledobálva, hát majdnem szívrohamot kapott, amikor fel akart öltözni, mert a kaméleon ott ült a ruhakupac tetején a lámpa alatt, és ő ugye nem számított erre. Azt hitte a terráriumban van.


Harmadik alkalommal megint kiszokott, akkor is megilyesztette barátomat, mert leült gépezni, erre valami elkedtett hangosan fújni rá, mint egy macska, hát a kaméleon ott ült a monitor jobb felső sarkán.


De fogalmunk sincs, hogy ezekre a helyekre hogy mászott fel, mert mindig olyan ügyetlenül mászott.


Aztán elegem lett és megcsináltam a terráriumát úgy, hogy ne tudjon kimászni belőle. Még mindig nyitott volt a teteje, csak a lámpa drótján mászott állandóan ki, így azt kívülre raktam végülis, hogy már ne lepjen meg minket, mert a pasim félt már, hogy egyik reggel majd arra ébred, hogy a hasán fog ülni, vagy valami :D

2013. aug. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Még egyet írok, a kaméleon azt is csinálta, hogy pl a szekrénye tetejére felraktam egy virágcserépbe egy nagy adag szobai futókát, és amikor kimászott a szekrényből, felment a tetejére és beült a cserépbe a futóka közé. Pedig neki a terráriumában is volt ilyen növény, amit már szanaszét rágott, csak ez ugye magasabban volt, és neki mindig az volt a lényeg, hogy minél magasabbra mászhasson. Vicces állat volt egyébként. Volt amikor figyeltem hogy merre megy, hát tetü lassan ment, de mindig megtalálta a lehetetlen helyeket.
2013. aug. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egy ideje én is hasonlóban gondolkodom.

Nekem az ötletem egy a házhoz kapcsolódó "télikert". Azért idézőjelben, mert igazából olyan trópusi növényeket szeretnék, amiket szobanövényként is szoktak tartani, ficusok, stb. Én nem tervezem túl nagyra az egészet, 10-15 m2 maximum. Madarat ebben nem tartanék. Viszont halakat igen, de akváriumban (ott jobban szabályozhatók a körülmények a trópusi halak számára. Valószínűleg valami jól szigetelő termo üvegből kellene a falakat. Egy ilyen kis területű helyiséget szerintem még napkollektorral is lehetne fűteni. A hüllő viszont jó ötlet, az tényleg jól érezné magát szabadon egy ilyenben.

2013. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!