Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lenne a papagájjal ha...

Mi lenne a papagájjal ha sokat lenne letakarva, hogy ne visítson? Ha sötétbe van csendesebb viszont félek, hogy ezzel ártok neki.

Figyelt kérdés
2010. jan. 30. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit kínzás lenne neki, idővel nagyon megártana szegénynek.


Nekem volt papagájom, nagyon szerettem őt is, sajnos nem tudom miért de egyszercsak elpusztult. :( Azóta se tudtam feldolgozni, 2 madaram is elpusztult egyszerre. Azóta sem tudom az okát. Na szóval szerintem szeresd és örülj, hogy veled van. Szerintem aranyos, amikor csipog. Az enyém még hülye rikácsoló hangot is adott ki, valami elképesztően fülsüketítő volt. De most örülnék neki nagyon... :((


Nekünk általában csak reggel csinálta, olyan 5-6 körül vagy amikor kezdett felkelni a nap. Ha ez zavar akkor este takard le egy sötétebb anyaggal (levegőt kapjon!) és majd reggel leveszed ha felkeltél.


Napközben meg szerintem nem olyan zavaró. Kapcsold be neki a tv-t vagy a rádiót és idővel megnyugszik.


De nekem akkor is jelezett, ha nem volt neki víz vagy ennivaló. Ha foglalkozol vele akkor megbékél.


Ha pedig továbbra is nagyon zavar, akkor ajándékozd el inkább valakinek, aki örömmel fogadná. Van akinek nem való madár...

2010. jan. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok év után kb. másfél hónapja van újra papagájom, egy utcán összeszedett sárga kislány. Eleinte nagyon félénk volt, azt hittem néma, de aztán beindult a csipogója. Imádja az ír zenét, ha az szól, még a fülem is megfájdul a visításától. Beszélget a tv-vel, de még a vízforralóval is.:) Egy hete pedig visszajöttek a rigók az udvarunkra, na van itt olyan traccsparti zárt ablakon keresztül is, mint a csuda. Tegnap éjjel 1-kor kezdtek rá, tök sötétben.

Néha én is letakarom, mikor már nem lehet elviselni, olyankor elhallgat, de aztán megsajnálom, hogy nem engedem kedvére beszélni. Nyáron még nem tudom mi lesz a nyitott ablaknál, szomszéd nappal alszik, de majd valamit kitalálok. Szóval, az enyém nem szeret letakarva lenni.:)

2010. jan. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én is szeretem az ír zenét:):D

lehet h rokon lelkek vagyunk a papagájoddal; a kelta metált nem szereti véletlenül?:D

2010. jan. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
éjszakára nyugodtan letakarhatod, viszont nappal hagyd szabadon
2010. jan. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Jaj de akarok egy papagájt, és úgyse lehetne... Az egyetlen állat, amit tényleg nagyon szeretek és foglalkoznék vele. Annyira bírom őket. :-)
2010. jan. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 nimfám van, de nem kell őket letakarni ahhoz, hogy csendben legyenek. :-)

Tessék nevelni!

2010. jan. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a beszélő papagájokat. Még decemberben bementem egy madár kereskedésbe. Hát nem rám köszönt a piszokja, hogy SZIA!!! Amíg néztem a többi madarat, egyszer csak megint megszólalt a hátam mögött. UGYE SZÉP VAGYOK! Amikor meg elbúcsúztam tőle, megrázta a tollát és kérdőn nézett rám, majd megszólalt SZERETLEK!! Legszívesebben hazahoztam volna!!
2010. jan. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindent szeret, ami ír. Akkor is visít rá, ha pop verzióban van előadva. A metált még nem próbáltam, de holnap az is meglesz.:D
2010. jan. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk 1 hónapig volt egyfolytában letakarva, és amikor levettük a kalitkáról a sötétítőt, akkor utána is csendben volt még vagy 2 napig a világosban is, utána viszont lehullt a kalitka aljába. Elpusztult. Én vagy 3 napig feküdtem a röhögéstől, amint elképzeltem a madárnak ezt a végjátékát :D még most is szakadok :D
2010. jan. 31. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%

ma 00:00-nak:

fasza kis tamagocsid volt, néha nem kellett felhúzni?

2010. jan. 31. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!