Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mini tengeri akvát hogy...

Mini tengeri akvát hogy csináljak?

Figyelt kérdés
mi tengeri akvárium ötletek?

2013. aug. 15. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
de ugye nem egy horvátországban fogott rákot akarsz benne tartani?
2013. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem dehogy is az szabálysértés lenne
2013. aug. 15. 16:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Halat is akarsz bele, vagy elég ha csak vannak kis csigák, planktonok, apró tengericsillagok, üvegrózsa, lapanemona, caulerpa algák. Ilyen kis minit tudnék neked csinálni kb 10 perc alatt. Egy üres 20 literes akvát is tudok adni hozzá. Csak egy kis akasztós szűrő kell rá és egy 20 Wattos 6500 vagy 10000K izzó világtásnak.


Már párszor csináltam ilyet, aztán meguntam és visszadobáltam a nagyba. Pedig jó ha van egy kicsi is, mert abban nőnek a planktonok. A nagyban viszont a halak megeszik őket, így ott mindig elfogynak. De még ha nincsenek is planktonok, kb 2 hónap és a kicsibe elkezdenek nőni. Nem tudom honnan jönnek azok, de ott rohangálnak ilyen kis 1-2 mililméteres izék, olyan mintha kis rákok lennének, olyasmik. Ezek zöld algát esznek, azért kell rá aránylag erős fény.


A legminibb 6 literes volt amiben próbálkoztam, de az hamar elcsesződött.


A 20 literes egy évig is bírta, és az bírta volna tovább is, abban beállt az egyensúly, sok élőlény nőtt benne, így hogy nem volt hal aki megegye, pl kígyókarú tengericsillagok is.

2013. aug. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 20 literesbe havonta egyszer cseréltem 10 liter sós vizet.

Ami meg párolgott le belőle, azt csak ozmo vízzel pótoltam.

Ozmo víz helyett ioncserélt víz is jó.

2013. aug. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyha 4-5 centis állatkákat akarsz, pl okinawa goby, bicolor blenny, durbanensis garnéla, calcinus elegans..stb, Azoknak már jó ha van egy min. 100 literes. Sok élőkővel. Az élőkő pedig nem olcsó. Kell pár hónap míg beáll, mert kell hogy nőjön elég alga a köveken, főleg a bicolor-nak és a calcinus-nak, mert ők azt eszik kiegészítésképpen a fagyasztott kaják mellett.
2013. aug. 16. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!