Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lenne egy olyan kérdésem hogy...

Lenne egy olyan kérdésem hogy amikor kitakarítom az akváriumot akkor új vizet teszek bele és akkor azt ugyanúgy kezelem a vegyszerrel mint a legelső feltötésnél?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm szépen a válaszokat! és a segítségeteket kérem mindenben akármit meghalgatnék kösznöm!
2013. aug. 26. 20:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A 10. válaszolótól bocsánatot kérek de oltári baromságokat írt ezeknek a halaknak legalább egy 72literes akvárium illene.Legalább vagy 5-10 növénnyel búvóhellyel és egy értelmes belső szűrővel.Aktívszenet nem teszünk csak úgy simán akváriumba gyogyszerezés után szoktuk. A desztilált víz sem jó mert egy idő után már 1-2nks lesz a víz ami nem feltétlen jó még a lágyvizeseknek sem kell ennyire levvenni a keménységet csapvíz ha egynapig áll pont jó.A harcsa mellé kell még legalább 3 társ hogy jol éreze magát.A víznek csak 20-30% at lehet hetente lecserélni egészet sohasem!És a szűrőszivacsot is csak akváriumvízben szabad kimosni.Röviden ennyi de még ha van kérdésed irj nyugodtan privbe arra tuti válaszolok!
2013. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nos én megbocsátok, de szerintem nem írtam baromságot...

Valóban legalább ekkora aki kell nekik, én is javasoltam, h váltson nagyobbra, ha teheti... Tényleg a legegyszerűbb ezt javasolni, de nem biztos, hogy tud váltani, megengedheti magának, stb...

Ahogy te is, én is növényeket javasoltam, aktív szén pedig mindig lehet benne, jó esetben nem csinál semmit, de nem igaz, hogy csak gyógyszerezés után lehet használni, javaslom, hogy próbáld ki, pár nap alatt pl kristálytiszta lesz a vized és minden vegyi szennyeződést kiszűrsz vele...

Desztvíz ok, nem szabad folyamatosan csak azzal pótolni, de csak csapvízzel sem... 1 napig áll és nincs benne oldott vízkő? Igen érdekes lenne, és inkább legyen lágy a víz mint kemény... De egyezzünk ki, néha deszt víz, néha csapvíz. Így ok?

A harcsa mellé (és szinte minden más hal mellé is) jó ha van még pár társ, de ne rakass már ekkora akiba vele még 3 halat, ne telepíttesd már túl...

És ahogy én is írtam, 20-30% vízcsere kell...

Ha újra elolvasod és veszed a fáradtságot, hogy utánaolvass máshol is, akkor rájössz, hogy nem is írtam akkora oltári baromságot.

2013. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

8-hal van benne

azt mondta az eladó is ez pont elég eggyáltalán nincsenek túlzsúfolva nagyon jól elvannak élvezik a környezetet bújkálnak úszkálnak esznek!

2013. aug. 27. 18:07
 14/18 A kérdező kommentje:
az akvi hosszúságra 45cm szélességre 20cm magasságra 26cm
2013. aug. 27. 18:10
 15/18 izomszörp ***** válasza:

Ezt ha jól számoltam bruttó 23 literen van a 8 halad.

Kicsit zsúfoltan vannak.

Tényleg ha teheted majd, akkor tedd őket nagyobb akváriumba.

Nagyon megterheled a vizet.

Hetente 2-szer kellene inkább cserélni a vizet úgy ahogy a többiek írták.

2013. aug. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
cseszétek nem értitek ö nem tudta az a eladó tukmálta rá és ö még kezdö hagyd a halakat túléli akkor szerencséje van mindannyian neki áltatok
2013. aug. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 izomszörp ***** válasza:

De ha már így alakult nála a dolog,akkor ennek ellenére is próbálunk neki segíteni!

Mindenki követ el hibát és meg van a tanulópénz is érte!

És ha valaki hibázik is akkor is próbál neki segíteni az ember.

És persze kapnak hideget meleget.

2013. aug. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Talán ez még a jobbik eset hogy 8hal 2-3fajtából... Láttam már olyan vevőt akinek szó szerint kellett 1neon 1guppy 1molli 1algázó 1házmester 1törpe pettyes kalász 1szifó és természetesen egy óriás vitorlás mert az lesz az akvárium dísze mikor kérdezte az eladó hogy mekkora akváriumba lesznek (30-35l) azt mondta hogy kicsit kicsi de szerinte nem lesz gond..... szóval jó annak akinek van pénze boltból halat venni :DD
2013. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!