Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok sügér fajtákat mondani?

Lala6 kérdése:

Tudnátok sügér fajtákat mondani?

Figyelt kérdés
Olyan fajták érdekelnének ami max10-12cm-re nö meg és viszonylag békés fajta afrikai és amerikai is érdekelne előre is köszi.

2013. aug. 31. 16:43
1 2 3
 11/26 YourDestiny ***** válasza:
Egy mbunásat csinálhatsz. A socolofi és elongatus elég pattogós, viszont a levendula, yellow és hongi tökéletes párosítás lenne. Melléjük be lehet tenni egy pár porcelánsügeret.
2013. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
A socolofi és elongatus elég pattogós.Ezt ugy érted hogy kötekedőek? Viszont a diszhal-info-n azt irták a porcelánról hogy rendkívül agressziv tudom mondtad hogy sokszor írnak hülyeséget mert olvasgadtam fórumokat ott elég nyugis halnak írták őket.Ja amugy én nem írtam rá de kiírtál egy kérdést milyen az aki szerintem oltári gyönyörű valami ilyesmire kellene csinálni nekem is?Tehát no gaz csak szikla?Mert abbol is frankón meglehet csinálni.Kicsit igy belevagyok kavarodva még a sügerezésbe de csak olvasok olvasok és olvasok nehogy valami marhaságot csináljak.Amugy a tiéd is mbuna,
2013. szept. 4. 17:42
 13/26 YourDestiny ***** válasza:

Igen, az enyém mbuna sügéres. És igen, azt értem, hogy kötekedősebbek kicsit. A porcelánról egyébként a legtöbb helyen azt írják, hogy nyugodt, ami egyes esetekben igaz is. Viszont a területét határozottan védi, simán neki megy a nála 2x nagyobb halaknak is. Ha ikrái vannak, a kezemet is megharapdálja. Szóval elkönyvelheted őket erősen területvédőknek, de lehet őket társítani, az akvárium többi részében békén hagyja a lakókat.


Ha nem lesz 3D háttered, akkor kőhalmazokat kéne csinálnod, a lehető legtöbb réssel, búvóhellyel. Egy dologra figyelj, hogy ásnak, szóval az alsó köveket úgy helyezd el, hogy ha billen, ne legyen gáz.


Növényt rakhatsz be, aponogetifoliát. Azt szokták, a többit felzabálják. Lenne még az anubias, de az meg olyan döglassan nő, hogy el fognak algásodni a levelei.

2013. szept. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

nem semmi gaz a sügeres ugy természetes ha sziklás nem illik a képbe növény.

Viszont amivel nagy gondban vagyok az a halak beszerzése én soproni vagyok itt nincs sügeres halbol viszont ha párba akarom tartani kb6-8 darab hal kell hogy kiválasztódjon a pár vagy egyszerübb párokat venni csak nem tudom hol és hogyan mert itt az ország legnyugatibb részén nemigen sügereznek sajna.Ugyhogy ez a legnagyobb gondom.

2013. szept. 4. 20:50
 15/26 YourDestiny ***** válasza:

Valóban természetellenes a növény bele, de van, aki szemének jobb úgy.


Szerintem megérné pár kilométert utazni valahová a bevásárlás miatt, 15 hal azért nem kevés.

2013. szept. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Az utazás nem gond de sajna csak levendulát találtam győrben tőlem 90km-re oda vissza már 180 igaz csak 90km-t kéne a halnak kibirni de annyit nincs szivem kinozni.A tuti pest lenne de az min 240km.Na ez a nagy gondom.Lehet ausztriába nagyon jo lenne de egy halas boltot nem tudok arra.Nagy a dilemmám.
2013. szept. 4. 21:32
 17/26 YourDestiny ***** válasza:
Én 200 kilométert utaztam a sügereimért, mikor kész lett az akvárium. Az odavissza 400. Szóval ez a távolság semmi. Mondjuk igaz, hogy vízkezelővel, stresszoldóval és oxigénnel csomagolták őket, külön-külön, de sima zacsiban is gond nélkül kibírnak 1-2 órás utat, csak bele kell fújni, és úgy lezárni.
2013. szept. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Akkor aztmondod müködő képes a dolog mondjuk pesten körbenézni?Az ugye 480 oda-vissza de csak a fele a halaknak az még belefér?
2013. szept. 5. 17:45
 19/26 YourDestiny ***** válasza:
Ha jól szállítod, a halaknak semmi bajuk nem lesz. A kérdés, hogy megérnek-e neked annyit, hogy elmenj értük annyi km-ert.
2013. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Az a baj itt sehogy sem tudok szerezni itt sopronban illetve nagyritkán van múltkor volt porcelán,arany,meg ha jól emlékszem lombard.Kb. ilyen 4-5cm-es példányok de itt nagyon nagyon ritka.Ekkorákból kb. 6-8 darab kell nem hogy legyen köztük pár?Ha jól emlékszem 1200ft/db volt az áruk.
2013. szept. 5. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!